Bildgalleri
Suzuki GS 25X
1981
6 947 mil
249 cc
27 Hk
Pris
10 000 kr
Kontakta säljaren
Få mer information om fordonet eller boka en provkörning.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnvändbara länkar
Köp privat - tips för en trygg affärVill du hjälpa oss att göra den här webbplatsen ännu bättre? Delta i en kort onlineintervju och få ett presentkort på 400 kr.
Beskrivning
Suzuki GSX 250 från 1981 säljes. En pigg skattebefriad klassiker med mycket 80-talskänsla.
Startar och går som den ska. Perfekt för dig som vill ha något lätt och enkelt. Passar även bra för övningskörning.
Förgasarna är servade och synkade, bromsvätskan bytt + olja och filter våren 2026.
Den är inte ny, och det finns lite patina och småsaker man kan fixa, men det är också en del av charmen. Senast besiktigad 2021-06-17, numera besiktningsbefriad Försäkring ca 500 kr/år Hör av dig om du vill komma och kika!
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- Suzuki
- Modell
- GS 25X
- Modellår
- 1981
- Typ
- Veteran
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 27 Hk
- Motorvolym
- 249 cc
- Miltal
- 6 947 mil
- Vikt
- 170 kg
- Färg
- Grön
- Chassinummer
- 0000517741
- Antal ägare
- 12
Plats
Annonsinformation
Annons-ID
26130388
Uppdaterad
7 september 2026, 09:42
Om informationen i den här annonsen
Beskrivningen, priset och bilderna i den här annonsen kommer från säljaren. Tekniska specifikationer och andra uppgifter kommer från säljaren eller från tredje part, bland annat tillverkaren och offentliga register.
Tekniska data kan beskriva den allmänna specifikationen för den här modellen och årsmodellen och behöver inte stämma med den exakta specifikationen för det som säljs. Utrustning och skick kan skilja sig åt mellan enskilda exemplar. Uppgifterna kan vara ofullständiga, inaktuella eller felaktiga.
När uppgifter om förbrukning, räckvidd, kapacitet eller prestanda anges är dessa riktvärden baserade på standardiserade tester. De faktiska värdena varierar beroende på skick, last och användning.
Vi rekommenderar att du stämmer av de uppgifter som är viktiga för dig med säljaren innan du köper.