Bildgalleri
Ducati Monster 620 ie. Få mil. Toppskick.
2005
1 320 mil
618 cc
64 Hk
Pris
48 000 kr
Kontakta säljaren
Få mer information om fordonet eller boka en provkörning.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnvändbara länkar
Köp privat - tips för en trygg affärBeskrivning
Svensksåld Ducati Monster i toppskick som endast gått 1 320 mil.
Registrerad för A2-körkort (25 kW). Ej bänkad, men troligen med originaleffekt då den är ruskigt pigg, dvs. 47,3 kW. Försäkrad för originaleffekt, så det påverkar inte försäkringen.
Besiktad i juni 2026 utan anmärkning. Servad på verkstad enligt serviceintervallen, men även fått olje- och filterbyte årligen trots den låga körsträckan. Kamrem bytt våren 2025 och har endast gått 50 mil sedan dess.
Belly pan i kolfiber är monterad. Topp-/frontkåpa, originaltail, originalblinkers och originalspeglar medföljer.
Alltid förvarad i låst garage och stått på depåstöd under perioder med låg användning. Tre nycklar, servicebok och kvitton från samtliga servicebesök finns.
Otroligt fint och ovanligt välbevarat skick och endast körd i torrt väder. Säljes eftersom jag kör väldigt lite. Den är dessutom billig att försäkra och äga, så jag säljer den endast vid rätt pris - helt enkelt ett pris vi båda ska bli nöjda med. Jag ber därför vänligt men bestämt att "storprutare" sparar både sin egen och min tid. Tack.
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- Ducati
- Modell
- Monster 620 ie. Få mil. Toppskick.
- Modellår
- 2005
- Typ
- Klassisk/Naken
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 64 Hk
- Motorvolym
- 618 cc
- Miltal
- 1 320 mil
- Vikt
- 190 kg
- Färg
- Röd
Utrustning
- Extrakåpor
Fordonets serviceprogram har följts. Service har utförts på fordonet enligt fabrikens riktlinjer.
Plats
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.