Bildgalleri
Ligier JS50L Elegance
2017
4 250 mil
Inte specificerat
8 Hk
Pris
75 000 kr
Kontakta säljaren
Få mer information om fordonet eller boka en provkörning.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnvändbara länkar
Köp privat - tips för en trygg affärBeskrivning
Fullservad och välhållen Ligier JS50L säljes. Proffsinstallerad musikanläggning med grymt ljud och subwoofer/baslåda, DSP-slutsteg och högtalare - allt från Musway. Vi är andra ägare och har haft bilen sedan 2019. Förutom att vi följt serviceplanen till punkt och pricka, har vi bytt bromsar/skivor runt om och dämpare bak bland mycket annat. Variatorrem, kamrem, generatorrem och vattenpump nya sedan 2024, se bild servicebok. Batteriet nytt vid senaste servicen i januari 2026.
Lite skadad och trasig plast kofångare höger bak, se bild. Något sliten sits på förarsidan.
Vinterdäck, batteriladdare och uppladdningsbart startbatteri medföljer. Bilen är utrustad med motorvärmare och kupéfläkt.
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- Ligier
- Modell
- JS50L Elegance
- Modellår
- 2017
- Typ
- Mopedbil
- Drivmedel
- Diesel
- Effekt
- 8 Hk
- Miltal
- 4 250 mil
- Färg
- Blå
- Antal ägare
- 2
Fordonets serviceprogram har följts. Service har utförts på fordonet enligt fabrikens riktlinjer.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.