Den här annonsen är inte längre tillgänglig
Varan har sålts eller tagits bort från marknaden av säljaren.
Bildgalleri
BMW F 650 GS
2002
4 050 mil
652 cc
50 Hk
Pris
19 000 kr
Den här annonsen är inte längre tillgänglig
Säljaren kan inte kontaktas angående detta fordon.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnvändbara länkar
Köp privat - tips för en trygg affärBeskrivning
En klassisk BMW "offroad/onroad" motorcykel i mycket bra skick. Varit i samma familj större delen av tiden innan jag köpte den. Allt fungerar som det ska! Besiktades förra sommaren och gäller tom 2027-08-31. Endast ca 4000 mil.
En trevlig, lätt motorcykel som är extremt lättkörd och säker med ABS. Går stabilt och bra, inget skrammel och rassel från motor eller låda. Startar direkt, insprutning så inget krångel med förgasare som skapar problem. Växlar som den ska. Smidig i kurvtagning och tät trafik.
Passar perfekt även för kortare personer eller tjejer då jag tycker man sitter ganska lågt. Vet ej om det är modell med lägre sitthöjd?? Själv är jag ca 190 och det funkar det med.
Utrustad med C-Tek smart anslutning med indikering av batteristatus.
"Landsvägsdäck" sitter på så den går mjukt på asfaltkörning, vilket man kör större delen av tiden...
Nytt iridium stift i höstas och har beställt filter så det + olja (Motul) byts i veckan.
Enklare toppbox Givi Beauty medföljer som passar i Givi Monokey hållaren.
Bilderna är från i höstas men jag startade upp den idag efter "vintervila" och den startade direkt!!
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- BMW
- Modell
- F 650 GS
- Modellår
- 2002
- Typ
- Adventure
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 50 Hk
- Motorvolym
- 652 cc
- Miltal
- 4 050 mil
- Vikt
- 185 kg
- Färg
- Gul
- Chassinummer
- WB10172A52ZH80460
- Antal ägare
- 3
Utrustning
- ABS
- Centralstöd
- Toppbox
- Toppboxhållare
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.