Bildgalleri
Cake Ösa+ lätt MC 27 mil årsmodell 2022 + extra batteri
2022
28 mil
Inte specificerat
Inte specificerat
Pris
45 000 kr
Kontakta säljaren
Få mer information om fordonet eller boka en provkörning.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnvändbara länkar
Köp privat - tips för en trygg affärBeskrivning
En nästintill oanvänd Cake Ösa + elmotorcykel / el / motorcykel / elmoped / moped / elektrisk / batteridriven / elhoj.
En elmotor cykel byggd med bra komponenter. Remdrift. Det här är MC varianten som kräver A1 körkort. Ingår ett extra begagnat batteri värde nytt ca 25 000:-
Lite transport skavmärken mm på ramen men för övrigt nästan helt nya komponenter (har bara rullat 27 mil enligt displayen, se bild.)
Det kan tyckas lite märkligt med så låga miltal på en ca 4 år gammal mc men den här MC:n är köpt i samband med konkursen då det dök upp en hel del mopeder / motorcyklar som dom byggde ihop av registrerade ramar samt delar från reservdelslagret. Jag har även kompletterat med ett bättre begagnat extra batteri som jag köpte på blocket.
- 2 st Batteri 03L 2.5 kwh.
- Går ca 90-100km/h.
Nypris ca 95 000:- för motorcykeln och ca 25 000:- för ett extra batteri.
För mer specifikationer se: https://ridecake.com/en-SE/p/osa
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- Cake
- Modell
- Ösa+ lätt MC 27 mil årsmodell 2022 + extra batteri
- Modellår
- 2022
- Typ
- Lätt MC
- Drivmedel
- El
- Miltal
- 28 mil
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.