Gå till annonsen

Du är här

MC/Mopeder, scootrar & mopedbilar/Derbi

Bildgalleri

(1/5)

Derbi drd pro sm

Modellår

2008

Miltal

Inte specificerat

Motorvolym

Inte specificerat

Effekt

Inte specificerat

Pris

26 000 kr

Kontakta säljaren

Få mer information om fordonet eller boka en provkörning.

Användbara länkar

Köp privat - tips för en trygg affär

Beskrivning

En moppe från 2008 men trots ålder i fint skick. Motorn är en db50b0 som är förstärkt från fabrik vilket gör den starkare och pålitlig sålänge man tar hand om den, Har aldrig haft problem med motorn men har haft elfel som jag har fixat. Den är utrustad med fatbar styre, styling blinkers fram och på kåporna sitter dekal kit från BOLD med holographic glitter. Sitter Continental däck med mycket bra mönster bak och fram.
den går runt 55-60kmh. Jag skickar med ett 15 tand drev (original 12), Jag skickar även med massa delar som till exempel original växelspak, original fram blinkers, lampor, kedja och lite mer smått och gott.

+
Fina däck
BOLD dekal kit köpte jag för ca 3400
Ny renoverat elsystem november 2024, kostnad ca 8000


-
Just nu är det lite lotto på att den startar, det kan ta 2 kick men kan också ta 50 st. Jag har inte hunnit att kolla vad felet kan vara men möjligen rengöring av förgasaren, Men när den faktiskt startar och man kör iväg så går den klockrent och inga fel.

Allt som jag gjort med den finns papper på som du får med vid köp. Priset är inte hugget i sten men inga skam bud tack.
Tveka inte att höra av dig vid frågor eller mer bilder på den.

Specifikationer

Skick
Begagnad
Märke
Derbi
Modell
drd pro sm
Modellår
2008
Typ
EU-moped (klass I)
Drivmedel
Bensin
Färg
Vit
Garanti
Begagnatgaranti

Det här fordonet säljs med Begagnatgaranti.

Plats

69153 Karlskoga
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Annonsinformation

Annons-ID

19018135

Uppdaterad

30 november 2025, 19:14

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Derbi
EU-moped (klass I)