Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtar/AL
Oktagon med utropstecken

Den här annonsen är inte längre tillgänglig

Varan har sålts eller tagits bort från marknaden av säljaren.

Visa andra AL

Bildgalleri

(1/6)
Inaktiv

ALUKIN C770 | Foto/demobåt | Me 300 hk

AL

Modellår

Inte specificerat

Längd

fot

Motortyp

Inte specificerat

Säten

Inte specificerat

Pris

1 499 000 kr

Oktagon med utropstecken

Den här annonsen är inte längre tillgänglig

Säljaren kan inte kontaktas angående detta fordon.

Återförsäljarens uppgifter

Orust Marin Center AB logo

Orust Marin Center AB

Se org.nr på Allabolag.se,
,Rödbergsvägen 2, 473 34 Henån,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 29 annonser
Se annonsen på säljarens sida,

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär

Beskrivning

Den nya Alukin C 770 är en mångsidig och anpassningsbar båt som ersätter den tidigare modellen C 750. Den är utformad för att vara tyst, flexibel och lätt att manövrera. Båten erbjuder en 360-graders fri sikt, en stor taklucka med ställbart lås samt en generös ståhöjd på 196 cm, vilket skapar en luftig och rymlig känsla ombord.
Nu har ni chans att förvärva vår foto/demobåt från 2024.
Finns hemma för omgående leverans.

Standardutrustning:
225 hk fyrtakt
12V uttag
Absorbenter
Ankarboxar
Arbetsbelysning, 2st
Badplattform x 2 inklusive 1st stege
Brytarpanel
Bränsletank ca 200 L
Dubbla batterier (1 start och 1 förbrukning med skiljerelä)
Dörrlås med nyckel
Elektrisk länspump med nivåvakt (pils)
Extra insteg akterdäck
Fenderlist/D-profil 60×50
Flytkuddar i skrov
Fotstöd (justerbara)
Grammer komfortstolar i tyg x 2
Handskfack
Hel taklucka, manuell
Hyttbelysning LED spot
Klass III låsögla
Lanternor
Ljuddämpning skrov
Manuell länspump
Nackstöd
Safety grip toftluckor
SEAL-1 (miljöneutral ytpassivering)
Självlänsning/däck (mekanisk)
Stuv/toft i fören X 3
Trimplan med indikatorpanel
Vindrutetorkare x 3
Webasto värmare 2kw

Ingående extrautrustning:
Simrad NSS12
Sjökort (Norden)
Bogpropeller
Uppgraderad till Mercury V8-300hk


Med reservation för felskrivning. Objektet på bilderna kan vara arkivbilder med annan utrustning. När ni köper ny eller begagnad båt hos oss på Orust Marin får ni den alltid levererad i vattnet vid vår brygga. Vi går också igenom båtens alla funktioner och kör alltid båten tillsammans med er, allt för att ni skall känna er så trygga som möjligt med er nya båt! Vi ordnar också med fördelaktiga försäkrings-och finansieringslösningar.
Som kund till Orust Marin har ni förtur till vår varma vinterförvaring
med fullservice. Kontakta oss för mer info.

Att låna kostar pengar!

Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Specifikationer

Märke
AL
Typ
Daycruiser
Längd i cm
770 cm

Plats

47334 Henån
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.
Orust Marin Center AB logo

Orust Marin Center AB

Orust Marin Center är en fullservicemarina som erbjuder allt från försäljning av nya och begagnade båtar till vinterförvaring, auktoriserad service & reparationer med certifierade mekaniker, tillbehör och drivmedelsförsäljning. Vi säljer bara produkter och varumärken som vi tror på och som vi vet fungerar. Hos oss hittar du välkända varumärken som Aquador, Alukin, Anytec, HR-Boats, Nimbus, Nordkapp, Ockelbo, Sting, Mercury, Fogelsta/Brenderup mfl. Vi har under säsong alltid flertalet båtar i vattnet så att ni kan uppleva båtar i dess rätta miljö och provköra dem innan köp. Oavsett om ni köper en ny eller begagnad båt av oss så får ni den alltid levererad vid bryggan, ni får även en grundlig genomgång av båten och alla dess funktioner, allt från motor, elektronik och navigationssystem men framför allt, vi kör alltid båten tillsammans med er! Allt för att ni skall känna er trygga och säkra med er nya båt. Vårt motto är att det skall vara enkelt och tryggt att köpa, äga och sälja sin båt, allt för att du som kund hos oss skall kunna lägga så mycket tid som möjligt av din tid på att vara ute på havet. När säsongen är slut kan nu lämna båten vid vår brygga så servar vi, förvarar och gör er båt redo för kommande säsong. Varmt välkommen till Orust Marin Center!
Till handlarens butikssida

Adress

,Rödbergsvägen 2, 473 34 Henån

Länkar

  • ,Visa handlarens 29 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556897-8794·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

16981219

Uppdaterad

9 oktober 2025, 04:06

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

AL
Daycruiser