Gå till annonsen

Du är här

Bil och husvagn/Bilar/BYD/Seal
Säljs av Hedin Automotive Akalla

Bildgalleri

(1/9)
Stockholm

BYD Seal 6

Comfort - PL fr 5195kr/mån

Modellår

2025

Miltal

0 mil

Växellåda

Automatisk

Drivmedel

Plug-in Bensin

Pris

482 800 kr

(386 240 kr exkl. moms)

Återförsäljarens uppgifter

Hedin Automotive Akalla

Se org.nr på Allabolag.se,

5+ år på Blocket

,Esbogatan 8, 120 64 AKALLA,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 535 annonser

Användbara länkar

Fem tips innan du kontaktar säljaren

Beskrivning

Nya BYD SEAL 6 DM-i Touring Comfort årsmodell 2025 i stilren Obsidian Black – en rymlig och modern laddhybrid som kombinerar smart effektivitet med hög komfort.

Med automatlåda, framhjulsdrift och en elektrisk räckvidd på upp till 100 km enligt WLTP passar den perfekt för både vardagspendling och längre resor. Den generösa kombiliknande hatchback-karossen ger gott om plats för både familj och packning, samtidigt som bilen erbjuder en premiumkänsla i varje detalj.

Utrustad med bland annat panoramaglastak, helskinn, elstolar fram, sätesvärme och sätesventilation, adaptiv farthållare, 360-kamera, parkeringssensorer fram och bak, keyless-system, rattvärme samt Apple CarPlay och Android Auto. Här får du också modern säkerhet med autobroms, dödavinkelvarning, körfilsassistans och skyltigenkänning.

En mycket välutrustad och helt ny bil för dig som vill ha låg förbrukning, hög komfort och den senaste tekniken.

Billån: Räntekampanj 0 %
2012 kr/mån inkl moms

* Månadskostnaden är ett exempel och baseras på Räntekampanj 0 % med 36 månaders löptid, 30.00% (144,840 kr) kontantinsats, 55.00% restskuld samt 0.00% rörlig ränta. Uppläggnings- och aviavgift tillkommer. Missa inte att man har möjlighet att göra avdrag på räntan under rätt förutsättningar.

Finansiell leasing: Finansiell leasing
4458 kr/mån exkl moms
36 månader, 1,500 mil

*Uppläggnings- och administrationsavgift tillkommer med 595 kr resp. 55 kr. Leasing gäller för näringsidkare och kan inte kombineras med andra avtal eller erbjudanden. Notera: förändringar i den underliggande räntan kan komma att påverka månadskostnaden.

Specifikationer

Märke
BYD
Modell
Seal
Modellår
2025
Biltyp
Halvkombi 5-dörrar
Drivmedel
Plug-in Bensin
Effekt
98 Hk
Motorvolym
1,5 L
Miltal
0 mil
Växellåda
Automatisk
Max trailervikt
750 kg
Drivhjul
Framhjulsdrift
Säten
5
Färg
Svart
Färgbeskrivning
Black
Bilens plats
Sverige
Avgiftsklass
Personbil
Registreringsnummer
YBJ96T
Chassinummer
LC0C74C46T4010453
Försäljningsform
Ny bil till salu

Utrustning

  • 2 klimatzoner
  • 360° kamera
  • ABS
  • Airbag bak
  • Airbag fram
  • Android Auto
  • Antispinn
  • Apple CarPlay
  • Förarassistans
  • Backkamera
  • Bagagelucka (automatisk)
  • Handsfree-anslutning
  • Centrallås
  • Digital hastighetsmätare
  • Dimljus fram
  • Döda vinkel-varning
  • Elhissar (Fram och Bak)
  • Elinfällbara Sidospeglar
  • Elektriska säten med minne
  • Elstol passagerare
  • Elektriska sidospeglar
  • fällbara baksäten
  • Färddator
  • Adaptiv farthållare
  • Navigation
  • Handbroms (elektronisk)
  • Insynsskydd
  • Keyless Nyckelfri Dörrar
  • Nyckelfri start
  • Helklädda lädersäten
  • Aluminiumfälgar
  • LED-ljus
  • Obsidian black
  • Panoramaglastak
  • Parkeringssensorer fram & bak
  • Rattvärme
  • Regnsensor
  • Sätesfläktar
  • Uppvärmda säten, fram
  • Skyltigenkänning
  • Tonade rutor
  • Trådlös telefonladdare
  • Upplysta dörrhandtag
  • USB-uttag

Plats

Esbogatan 8, 12064 Stockholm
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Hedin Automotive Akalla

Fiat personbilar, Fiat transportbilar, Nissan, Kia, Subaru, Honda, INEOS, Hongqi, BYD, MG, Fiat, Jeep, Abarth Renault, Dacia, Dodge, Corvette och Alfa Romeo och begagnade bilar. Vi är ett fullserviceföretag, det betyder att vi säljer och servar allt från minsta personbil till största lastbil. Här hittar du både begagnade och nya bilar. Vi jobbar hårt för att du skall bli nöjd med ditt bilköp! Vi kan erbjuda dig en rad olika tjänster, så som prova-på-försäkring, finansiering, delbetalning på service och reservdelar med hjälp av Hedin-kortet m.m. Vår personal står redo att hjälpa dig med dina frågor, så tveka inte att ringa eller komma in på ett besök! Auktoriserad HedinCertified Anläggning, för mer information vänligen besök http://hedinbilcertified.se/ Vår storlek borgar för din trygghet. Ni är hjärtligt välkomna att besöka oss på någon av våra 39 kompletta bilanläggningar i attraktiva lägen från Malmö/Trelleborg i söder till Uppsala och Stockholm i nordöst. Varmt välkommen in till oss! Auktoriserad HedinCertified Anläggning, för mer information vänligen besök http://hedinbilcertified.se/ Vår storlek borgar för din trygghet. Ni är hjärtligt välkomna att besöka oss på någon av våra 39 kompletta bilanläggningar i attraktiva lägen från Malmö/Trelleborg i söder till Uppsala och Stockholm i nordöst. Varmt välkommen in till oss!
Till handlarens butikssida

Adress

,Esbogatan 8, 120 64 AKALLA

Länkar

  • ,Visa handlarens 535 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556944-7492·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

22397567

Uppdaterad

15 april 2026, 13:10

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

BYD
BYD Seal