Bildgalleri
Lars Hansson – 6 signerade citronstudier – Blandteknik – Konstverk
Säljes
1 299 kr
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Lars Hansson – 6 signerade citronstudier – Blandteknik – Konstverk
Vackert och dekorativt konstverk signerat Lars Hansson, bestående av sex individuella citronstudier i blandteknik. Verken är utförda i harmoniska färger med inslag av akvarell, krita och teckning. Samtliga sex bilder är elegant monterade tillsammans i en stor ram.
Konstverket har ett personligt och konstnärligt uttryck med fina färgkombinationer och levande linjer. På baksidan finns en handskriven dedikation daterad den 12 oktober 2002, då konstverket gavs som examensgåva.
Fint vintage skick med vissa åldersrelaterade spår. Se bilderna för detaljer och bedömning av skicket.
Ett charmigt och unikt konstverk som passar utmärkt i både moderna och klassiska miljöer. Intressant även för samlare av svensk konst.
Lars Hansson art, Swedish artist, original artwork, mixed media, watercolor, lemon studies, still life, signed art, Scandinavian vintage art.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-10-30 kl. 00:02 ・ Annons-ID: 27819468