Bildgalleri
Martinex Mumin klänning stl 92 vinröd ekologisk bomull Lilla My
Säljes
Gratis frakt + köpskydd 28 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
Skapa ett paket
Köp fler varor från säljaren och betala bara för frakten en gång.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Storlek: 92
Varumärke: Martinex
Kön: Unisex
Färg: Röd
Jag säljer en fin och mjuk Mumin-klänning från finska Martinex i storlek 92 (ca 1,5–2 år)!
Klänningen är i en härlig vinröd nyans täckt med ett vackert och detaljrikt Mumin-mönster (med Mumin, Lilla My, Muminhuset m.fl.). Den är tillverkad i mjuk och stretchig ekologisk bomullstrikå (GOTS-blandning / OEKO-TEX) med en söt avskärning i midjan som ger fin vidd samt knappöppning i nacken för smidig påklädning. Passar lika bra till vardags som till julfirandet och kalas!
Märke: Moomin by Martinex
Storlek: 92 (1,5–2 år)
Färg: Vinröd med flerfärgat Mumin-mönster
Material: 95% Ekologisk bomull, 5% Elastan (OEKO-TEX Standard 100)
Egenskaper: Långärmad, stretchig trikå, knapp i nacken, rynkad midja
Skick: Fint använt skick! Färgerna är starka och klara, lite ytludd finns.
Djurfritt, rökfritt och doftfritt hem. Betalas med Swish. Finns i Vasastan, Linköping eller möts upp centralt eller vid resecentrum vid behov.
Se gärna mina andra annonser för mer till bebis/barn/ungdom. Samfrakt kan absolut vara ett alternativ – hör av dig i så fall, så kollar vi!
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-11-02 kl. 14:53 ・ Annons-ID: 27781918