Bildgalleri
Blandmix Japanese Chin/Yorkipoo
Säljes
18 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 4 veckor
4 små tikar födda 23/8-26 söker nu sina egna familjer att flytta till tidigast vid 8 veckors ålder.
Mamma är Japanese Chin och pappa är Yorkipoo
Det är redan fullfart på de små tikarna.
Vid flytt är valparna Avmaskade Vaccinerade Chipade Besiktigade och har doldafelförsäkring i Agria
De får med ett startkitt med Mat, godis,tuggben,Leksak, Latrinpåsar och trygghetsfilt.
Valparna kommer få en vikt på ca 3 kg
Om raserna: Den japanska chinen är en liten, elegant och vänlig sällskapshund med ett charmigt, nästan kattlikt beteende.
Temperament och personlighetKattlik: Den tvättar ofta ansiktet med tassarna och gillar att sitta högt upp på ryggstöden eller i soffan.Lugn och glad: Rasen har ett stillsamt men lekfullt humör och är sällan skällig.Tillgiven: Den älskar sin familj och kommer bra överens med både människor och andra djur.
Yorkipoo
Glad och tillgiven: De är mycket sociala, kärleksfulla och vill gärna vara nära sina ägare.Smarta och alerta: Från pudeln ärver de ofta stor intelligens och lättlärdhet, medan terriern ger en skvätt mod och egen vilja.
Om ni känner att denna blandning låter intressant och skulle passa er familj skriv gärna ner några rader och berätta lite om er familj och vad ni kan erbjuda valpen.
Skriv gärna mobilnr för snabt svar.
Vid tingning tas en handpenning ut.
O.B.S ingen avbetalning, foder, fast pris
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-20 kl. 19:03 ・ Annons-ID: 26754826