Bildgalleri
Cube Editor Hybrid Pro FE – XL/62 cm – lätt & snabb elcykel, nästan ny
Säljes
22 000 kr
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Ramstorlek: 62 cm
Hjulstorlek: 28"/700c
Varumärke: Cube
Typ av cykel: Elcyklar
Kön: Man
Lätt och snabb elcykel som känns betydligt mer som en vanlig sportig hybridcykel än en traditionell tung elcyke, ovanligt lätt för en fullt utrustad elcykel och smidig att cykla även utan motorassistans.
Köpt ny hos Cykelkraft i slutet av april 2026 och sparsamt använd. Gott om garanti kvar, kvitto finns och cykeln har nyligen varit inne på den fria nyservicen hos Cykelkraft. Cykloteket och Cykelkraft är samma koncern så cykeln kan tas till alla deras butiker i Sverige
Det här är den fullt utrustade FE-versionen, med pakethållare, stänkskärmar, integrerad belysning och stöd – färdig för pendling och vardagscykling.
Storlek XL/62 cm, rekommenderad för cyklister ca 190–205 cm.
Cykeln är i mycket fint skick. Det finns några mindre bruksmärken på pakethållaren från cykelväska.
Utrustning i korthet:
Bosch Performance Line SX elmotor
Integrerat Bosch 400 Wh-batteri
Shimano CUES 10-växlat
Hydrauliska Shimano-skivbromsar
Kolfibergaffel
Continental Contact Urban-däck
Pakethållare, skärmar, belysning och stöd
Vikt ca 18,6 kg
Nypris 29 990 kr (rek. pris 33 990 kr). Modellen är för närvarande slutsåld hos Cykelkraft/Cykloteket.
Säljes eftersom jag har flera cyklar med överlappande användningsområden och har bestämt mig för att minska antalet. Lås ingår ej.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-05 kl. 11:42 ・ Annons-ID: 26325948