Bildgalleri
(1/8)
Guldpaket - Fyrpelarlyft 5500 kg- 1164kr Mån
Säljes54 892 kr
Skick: Nytt skick - helt ny
Delbetalning fr. 1164kr / månaden
Kampanjpris 54 892 kr exkl. moms
Du sparar hela 11 518 kr exkl. moms!
Ta del av vårt exklusiva erbjudande och spara stort!
Paketet innehåller:
4-pelarlyft JA5500F
Monteringssats
Hydraulolja 10L
Frihjulslyft JA2000J-AIR
Expanderbultar
Erbjudandet gäller under kampanjperioden och så långt lagret räcker.
Behöver du mer lyftkapacitet?
Många bilverkstäder behöver en pålitlig billyft som klarar både personbilar och stora skåpbilar. Men det kan vara svårt att hitta en lyft med tillräcklig lyftkapacitet och säkerhetsfunktioner som också är lätta att manövrera.
Att arbeta på fordon som är för tunga eller höga för din billyft kan vara en utmaning. Det kan leda till farliga situationer om säkerhetsfunktionerna på din lyft inte är tillförlitliga. Dessutom kan komplicerad manövrering av billyftens styrbox leda till tidsspill och ineffektivitet i verkstaden.
Få en effektiv och pålitlig lösning med JA5500F
JJema Autolifte har utvecklat JA5500F, en fyrpelarlyft som designats i Danmark och erbjuder en effektiv och pålitlig lösning för din verkstad eller garage. JA5500F har en hög lyftkapacitet som klarar även större skåpbilar som t.ex. Mercedes Sprinter och Renault Master m.m till en lyfthöjd upp till 185 cm. Med ett 4-punkts säkerhetslås kan du vara säker på att din bil eller skåpbil sitter säkert fast när du arbetar på den.
Billyften JA5500F är den perfekta lösningen för verkstäder som vill arbeta effektivt och säkert på både vanliga personbilar till stora skåpbilar. Billyften kan enkelt styras från den användarvänliga kontrollboxen och är helautomatisk. Dessutom kan du också köpa till en 2T frihjulslyft vilket gör det enkelt att frigöra hjulen från körbanan.
Justerbar körbanan gör det möjligt att använda billyften för ett större urval av fordon. Genom att enkelt anpassa bredden på körbanan kan både små personbilar och större bilar enkelt placeras på lyften, vilket ökar flexibiliteten och effektiviteten i verkstaden
Billyften ansluts till 400V 3-fas och kräver 10L hydraulolja ISO 32. Extra ramper kan köpas till, detta möjliggör att du enkelt kan köra på eller av lyften från båda sidor.
Med billyften JA5500F kan du arbeta säkert och effektivt på både personbilar och stora skåpbilar. Den solida och pålitliga konstruktionen säkerställer att billyften håller i många år framöver.
Tekniska specifikationer
Elektrisk anslutning: 380V
Motoreffekt: 2,2 kW
Lyfttid: 55 sek.
Sänkningstid: 45sek.
Max. lyfthöjd: 1845mm
Pelarhöjd: 2345mm
Total höjd: 2560mm
Total längd: 6438mm
Körbanelängd: 5461mm
Bredd mellan pelare: 2850mm
Total bredd: 3310mm
Ramphöjd: 180mm
Automatiska säkerhetslås
Säkerhetsventil
CE-godkänd
Färgen: Grå och svart
Max. lyftkapacitet: 5500 kg
Totalvikt: 1550 kg
📞 Kundservice: 040-23 30 90
📱 Mobil sälj: 072-985 34 89
🌐 www.jemaautolifte.se
Sökord: saxlyft, lyft, billyft, 4pelarlyft, 4-pelarlyft, hjulinställning
Flera tjänster

Jema Autolifte
Industrihegnet 2 11120 Stockholm
Senast ändrad: 2026-09-04 kl. 09:41 ・ Annons-ID: 26295176