Bildgalleri
Cavalier valpar
Säljes
18 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 8 veckor
🐾 Cavalier King Charles Spaniel – 2 fina hanvalpar söker sina familjer ❤️
Nu finns endast 2 hanvalpar kvar till försäljning – 1Blenheim och 1 Ruby. 🐶❤️
Våra små valpar växer upp inomhus tillsammans med oss i en barnfamilj. De får vara med i vardagen och är vana vid ljud, barn, lek, mys och allt annat som hör en familjevardag till. Vi lägger stor vikt vid att valparna ska få en trygg och kärleksfull start i livet och bli väl socialiserade inför flytten till sina nya familjer.
❤️ Föräldrarna
Mamman och pappan är renrasiga Cavalier King Charles Spaniel, men utan stamtavla. Båda föräldrarna är hälsotestade och dokumentationen finns självklart att ta del av vid besök.
Hälsostatus:
- ✅ Patella – UA
- ✅ Ögon – UA
- ✅ Hjärta – UA
🐾 Valparna
Valparna är leveransklara den 4 september, när de är 8 veckor gamla, och får då flytta till sina nya familjer.
Vid leverans är valparna:
- 🐶 Chippade
- 💉 Vaccinerade
- 🩺 Veterinärbesiktigade
- 🛡️ Dolda felförsäkrade
- 💊 Regelbundet avmaskade
- 🎁 Ett valppaket med smått och gott följer med
Pris: 18 000 kr
Vid bokning erläggs 3 000 kr i handpenning.
Vi är måna om att våra valpar ska komma till trygga och kärleksfulla hem där de får vara en självklar del av familjen hela livet. Därför vill vi att ni tänker igenom valpköpet ordentligt innan ni hör av er.
Vid seriöst intresse, berätta gärna lite om er själva, vilka ni är, hur er vardag ser ut och varför ni söker en Cavalier. Ange även namn och telefonnummer. Meddelanden utan denna information kommer tyvärr inte att besvaras.
Ni är varmt välkomna att höra av er vid frågor eller intresse. ❤️
Så länge annonsen finns kvar finns valpar kvar. 🐾
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-08-13 kl. 18:47 ・ Annons-ID: 25668748