Bildgalleri
85 % Pomeranian och 15 % kleinspitz
Säljes
7 500 kr
Varubeskrivning
Ålder: 12 veckor
Urgullig liten hanvalp 12 v söker efter sitt för livet hem.
Han är en mycket social och trygg liten kille med massor av spring I benen.
Hans mamma är en vacker vit Pomeranian flicka med stamtavla och hans pappa är en trefärgad Pomeranian med lite kleinspitz I.
Kleinspitzen är syskonrasen till pomeranian.... bara en aning större.
Det finns mycket information att söka på nätet.
Båda föräldrarna är trygga och sociala familjehundar som finns att träffas i vårt hem.
Han är uppfödd på kvalitetsfoder ... är van vid bad .... pälsvård och kloklippning och en massa omvårdnad och kärlek.
Han vill komma till ett hem med ansvarsfulla människor som vet vad det innebär att leva med en liten hund och som utgår att ett valpköp innebär en för livet relation.
Han är klar för leverans och är chippad.... vaccinerad och besiktigad utav veterinär. Han är också avmaskad gånger 3.
Vid intresse skicka ett mail och berätta lite om er själva . Lämna gärna ert telefonnummer så ringer vi upp så fort vi ser ert svar.
OBS ! Vi säljer ingen valp enbart via mail konversation utan vill ha en personlig telefon kontakt innan ett ev valpköp.
Ha en bra dag !!
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-08-06 kl. 10:34 ・ Annons-ID: 25447455