Bildgalleri
Pmflex xSpeed UV 750N 20mm 25m – Inplastad rulle (Nypris ca 400kr)
Säljes
Frakt från 69 kr + köpskydd 37 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
Varubeskrivning
Skick: Nytt skick - helt ny
Helt ny och aldrig använd
Säljer en helt oanvänd och fabriksinplastad rulle med högkvalitativt flexrör från välkända Pmflex. Modellen är xSpeed UV 750N i dimensionen 20 mm och rullen innehåller 25 meter.
Nypris i butik: Ligger runt 350 – 450 kr i fackhandeln för en 25-meters rulle (motsvarar en bit av det vanliga priset för en full 100-metersrulle). Passa på att göra ett riktigt bra klipp till ditt projekt!
Detta är ett extremt robust, halogenfritt och UV-beständigt lågfriktionsrör som tål direkt solljus. Det är specialutvecklat för krävande installationer utomhus (såsom solcellsanläggningar), men är även godkänt för ingjutning tack vare sin höga mekaniska hållfasthet (750N tryck). Insidan är specialbehandlad för att dragningen av kablar ska gå maximalt smidigt.
Specifikationer:
Märke: Pmflex
Modell: xSpeed UV 750N
Dimension: 20 mm
Längd: 25 meter (Obruten förpackning)
E-nummer: 14 139 21
Egenskaper: UV-beständig, halogenfri (LSZH), godkänd för ingjutning (750N).
Skick:
Helt ny och oanvänd i originalplast.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-08-05 kl. 17:41 ・ Annons-ID: 25432389