Bildgalleri
Stor bokhylla i teak, 6 delar
Säljes
500 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Djup: 45 cm
Höjd: 170 cm
Bredd: 268 cm
Säljer en fantastiskt fin och charmig sektionsbokhylla i teak från 60/70-tal. Perfekt för dig som älskar retro, vintage och skandinavisk design!
Bokhyllan består av sex sektioner som erbjuder gott om förvaring med både öppna hyllplan, lådor och underskåp.
Unika detaljer:
* Inbyggt barskåp: Ett charmigt klaffskåp med lås (nyckel finns!) som har spegelväggar och inbyggd originalbelysning invändigt. Perfekt för finsmakaren!
* Vitrindel: Eleganta skåpsluckor med dekorativt rutmönstrat glas och glashyllor inuti.
* Flexibel förvaring: Rejäla underskåp och utdragbara lådor med klassiska runda knoppar.
Mått:
* Total bredd: 268,5 cm (varje sektion är ca 89,5 cm bred)
* Höjd: 170 cm
* Djup (nedre delen): 45,8 cm
* Djup (övre delen): 26 cm
Skick: Hyllan är i mycket gott bruksskick / fint retro-skick]. Finns ett litet skavmärke på ovansidan av klaffen, se bild, men inget som stör helhetsintrycket"]. Belysningen i barskåpet fungerar [t.ex. utmärkt, behöver bara äldre/runda kontakter som medföljer].
Övrigt: Finns att hämta i Borlänge. Köparen ansvarar för bärhjälp (sektionerna går att dela på vid transport).
Pris: 500 kr (eller högstbjudande) BVSA
Har bytt ut alla knoppar men originalknopparna finns kvar
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-07-14 kl. 09:35 ・ Annons-ID: 24762985