Bildgalleri
Jaktcocker-working cocker-VALPAR!
Säljes
25 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 6 veckor
En kille kvar som vi ännu inte bestämt vart han ska flytta, så än finns chansen!
Hälsa gärna på hos oss om du är nyfiken på kullen och avelstikarna.
Hittills har Rummeltorps kennel valt fem perfekta nya hem till fem av valparna.
Jaktcockervalpar födda den 8 juli säljes. Fem hanar och en tik. Alla svarta. En hane har litet vita tecken.
Välstammade föräldrar, glada, arbetsvilliga, kelsjuka, underbara familjemedlemmar. Självklart SKK-reggade, uppfödda av seriös kennel registrerad i SKK. Det innebär att valparna levereras: regelbundet avmaskade, vaccinerade, veterinärbesiktigade, chipmärkta, med köpeavtal och valpkullsförsäkring. De är också mijötränade och lever med oss i huset och vänjer sig vid hemmets alla ljud. Några dagar före leverans får de åka litet bil tillsammans med mamma, så att färden till det nya hemmet ska vara så odramatisk som möjligt.
Från kennel Rummeltorp får man alltid en rejäl Puppy-bag med allt tänkbart. Vi finns alltid för våra valpköpare!
Jaktcockern är avlad för fältjakt - stötande, apporterande. Den är arbetsvillig och alltid glad! Att använda sin nos är det bästa den vet. Att bära på saker är den född till.
Det har visat sig att jaktcockern är en fantastisk agilityhund, med stor glädje och världens fart!
Den har också blivit populär inom tull och polis som specialsökhund. Kennel Rummeltorp har tidigare sålt två valpar till företag som arbetar med just specialsök.
Den som köper en jaktcocker ska gilla fart och fläkt.
Valparna är leveransklara den 2 september.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-08-20 kl. 11:11 ・ Annons-ID: 24694193