Bildgalleri
Ninebot C10 el-sparkcykel
Säljes
1 200 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Sparsamt använd el-sparkcykel
Elektrisk sparkcykel för barn från 8-14 år. 3 körlägen. Upp till 10 km räckvidd. Massiv stålram. Komfortabla gummihandtag med säkert grepp. Slitstarka gummidäck med sladdskydd. Motstår vattensprut. Lyse under fotbrädan. Användarens längd: 130–160 cm. Produktvikt: 9,5 kg.
Zing C10 elektrisk färggrann sparkcykel med fräsch ny design (ljusgrå och catchy yellow) 3 körlägen för varje barns nivå. Upp till 10 km jättekul!
Höjdpunkter:
- Upp till 16 km/t maxhastighet
- Upp till 10 km räckvidd
- 3 körlägen: Turbo, cruise och safe mode
- Handmanövrerad bakbroms
- Snabb laddningstid: Cirka 2,5 timmar
- Slitstarka sladdfria gummidäck
- Varselljus under fotbrädan
Zing C10 har 3 körlägen för varje barnnivå:
SÄKERT LÄGE
Säkert läge är perfekt för nybörjare med hastighet upp till 10 km/t. Barnet kan accelerera genom att trycka lätt på gasen (lampan blinkar snabbt).
TURBOLÄGE
För mer äventyrliga barn kan Turbo-läget öka hastigheten till cirka 16 km/t genom att man trycker på gasen. (lampan avger fast sken).
CRUISELÄGE
Tack vare strömassistenten behöver barnen bara sparka för att accelerera upp till 16 km/t (lampan blinkar långsamt).
Ramen av stål ger hög hållbarhet. Barnet får god stabilitet på fotbrädet och kan cruisa med självförtroende. Zing C10 är IPX4-klassificerad vilket innebär att den är motstår vattensprut.
Batteripaketet integrerar litiumjonbatteriet, styrenheten och det smarta Battery Management System (BMS) i en kompakt modul placerad i fotbrädan för att sänka tyngdpunkten. Detta ger mer stabilitet för barnen.
Tumgasen har måttligt motstånd och dito respons beroende på körläge. Tack vare den nominella motoreffekten på 120W och ett enda tryck på gasen kan C10 gå upp till 16 km/t maximal hastighet (med turbo och kryssningsläge).
Handtagen av TPR-material (Thermo Plastic Rubber) är bekväma att greppa och ger överlägset halkskydd. Dessutom är TPR-handtagen också lätta att rengöra och underhålla.
De högelastiska genomgjutna gummidäcken är utformade för att vara slitstarka och behöver inte pumpas upp. Dessutom har däckmönstret omdesignats för bättre grepp och sladdskydd så att barnet kan sparka med mer självförtroende och därmed ha mer kul!
Barnet cyklar i stil med varselljus under fotbrädan. I säkert läge lyser lamporna rött. I cruiseläge blir lamporna blå. Mångfärgade i turbo-läge!
Zing C10 är lätt att montera och demontera. Endast 3 sekunder behövs för att ta bort styrstammen för att förvara cykeln i en garderob, i bilen etc.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-07-20 kl. 22:25 ・ Annons-ID: 24616529