Bildgalleri
3M Peltor WS ProTac XPI hörselskydd
Säljes
Gratis frakt + köpskydd 128 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
3M Peltor WS ProTac XPI hörselskydd med FLX2, Bluetooth och mikrofon. (Tillkommer uppladdningsbart batteri och extra hygiensats)
Hörselskyddet passar för ansluta med Bluetooth eller via FLX2-ingång, har nivåberoende mikrofoner som fångar upp omgivningsljud, för ökad situationsmedvetenhet och möjlighet att kommunicera på nära håll i bullriga miljöer.
Skyddar mot tillfälliga ljud och ständigt buller, vid behov kan du använda PTL (Push-to-listen) för att höra omgivningsljud vid tillfällen du behöver höja din situationsmedvetenhet.
Anslut upp till två externa Bluetooth-enheter, med FLX2-ingång får du en extra, enkel och pålitlig kabelanslutning av icke-Bluetooth-aktiverad 2-vägsradio.
EGENSKAPER:
Nivåberoende egenskaper släpper igenom omgivningsljud
Smidig anslutning med Bluetooth Multipoint som kan ansluta till upp till två externa enheter samtidigt
IP68-klassad bullerreducerande bommikrofon
Push-to-listen för enkel aktivering av den nivåberoende funktionen
Klar gul färg för hög synlighet under tuffa förhållanden
VOX för handsfree hantering i bullriga miljöer
Hörselskydd i en bredare modell lämplig för användning i en mycket bullrig miljö
EN352-1:2002, Dämpning SNR - 31dB
Automatiskt avstängning efter 4 timmar för att spara på batterierna, och med en total drifttid upp till 45 timmar med de inkluderade batterierna
FLX2 tillbehör för extra, enkel och tillförlitlig kabelanslutning till marknadens vanligaste kommunikationsradios
Robust och distinkt PTT på headsetet för att sända via radion
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-06-13 kl. 23:27 ・ Annons-ID: 24052370