Bildgalleri
Mimos babykudde (strl S) + örngott
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 48 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Kudde från Mimos (storlek small) med en ergonomisk utformning som säkerställer ett optimalt stöd för ditt barn. Kan användas både som bekväm kudde men även vid ”platt huvud”. Den funkade utmärkt för att hjälpa vårt barn att få rund skallform 🙂
Kudden är nytvättad med såpa, inga fläckar eller slitage, dvs i princip som ny. Örngottet har lite slitage/noppor men helt och fräscht (även det nytvättat). Säljes tillsammans för 450 kr.
Finns på Ankdammsgatan i Solna, betala med Swish. Kan även skickas med post, köparen står i så fall för porto.
Detaljerad info om kudden:
- Minimerar risken för kvävning.
- Passar barn med huvudomkrets från 36 till 46 cm eller upp till 10 månader. Kudden passar barn som ännu inte börjat rulla av kudden med huvudet. För barn mellan 0 och 10 månader.
- Certifieringar: Tüv, EN71, CE, ISO, 13485, OEKO-TEX, ISO 10993 & BS-1877.
- Rekommenderad ålder: Från 4 månader.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-05-21 kl. 19:15 ・ Annons-ID: 23441037