Bildgalleri
Hugo Boss rock, stratus, svart cashmere-ull, strl 50 i mycket gott skick!
Säljes
Frakt från 69 kr + köpskydd 137 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
1.Trygg och enkel handel
Säkra en vara med ”Köp nu” eller skicka ett prisförslag och vänta på att säljaren godkänner det. Du behöver inte hålla koll på några meddelanden. Betalning och frakt hanteras med Frakt med köpskydd.
2.Betala säkert med Frakt med köpskydd
Betala enkelt med Swish eller kort. Dina pengar är säkra tills du har mottagit varan.
3.Köpskydd ingår alltid
Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan när du har fått den. Om varan inte stämmer överens med annonsen kan du stoppa betalningen.
Skapa ett paket
Köp fler varor från säljaren och betala bara för frakten en gång.
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Storlek: 50
Varumärke: Hugo Boss
Typ: Rockar
Material: Ull
Färg: Svart
Säljer min Hugo Boss rock stratus som är i ett mycket gott skick. Använd ett fåtal gånger. Inköpt på NK i Göteborg runt 2010.
Modell: Hugo Boss Stratus
Färg: Svart
Material: 90% virgin wool, 10% cashmere
Storlek: 50
Skick: Mycket gott – inga defekter, fläckar eller nötningar.
Rocken har en genomgående lyxig finish både ut- och invändigt. Yttermaterialet i cashmere-ull känns mjukt och håller formen utmärkt. Invändigt är kappan klädd med ett helfodererat svart acetatfoder (55% acetat) med beiga kontrastkanter längs hela kanten – ett klassiskt Hugo Boss-signum. Ärmarna har ett separat foder i 100% cupro/rayon som ger ett silkeslent känsla när man tar på sig kappan. Innerfickor med diskret "Boss Hugo Boss"-märkning samt en knäppt insida-ficka med beigt kantband.
Tre knappar fram med "Hugo Boss"-gravyr runt kanten. Fyra dekorativa knappar på varje ärm.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-05-02 kl. 06:08 ・ Annons-ID: 22811039