Bildgalleri
Unik och charmig slagbänk i trä – Rustik förvaring med själ
Säljes
500 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Djup: 50 cm
Höjd: 40 cm
Bredd: 140 cm
Säljer nu en vacker och gedigen slagbänk i massivt trä. Bänken har en fantastisk patina i en laserad grå ton som framhäver träets naturliga ådring och ger den karaktär. Det här är en möbel som kombinerar praktisk förvaring med klassisk skandinavisk design.
Egenskaper:
Gott om förvaring: Under sitsen finns ett rymligt utrymme, perfekt för filtar, kuddar eller andra tillhörigheter.
Stil: Vackert formad ryggstöd och detaljer som passar perfekt i ett lantligt hem, en hall eller som en blickfångare i ett modernt hem med förkärlek till naturmaterial.
Skick: Bänken är stabil och robust. Den har spår av användning och naturligt slitage på sitsen, vilket bara bidrar till dess rustika charm. Den säljs i befintligt skick, utan dyna, vilket ger dig möjligheten att sätta din egen prägel på den.
Varför jag säljer den:
Jag säljer bänken då den tyvärr är för tung för mina behov och inte riktigt passar in i min nuvarande camping-livsstil. Det är en rejäl möbel som förtjänar en fast plats där den kan komma till sin rätt.
Observera: Fårfällarna på bilden ingår ej, de är endast till för att visa hur fint bänken kan stylas.
Finns att hämta i Bingsmarken
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 19.4.2026 kl. 18:13 ・ Annons-ID: 22522366