Bildgalleri
TOMMY HILFIGER Skjorta Blå och vit rutig Medium
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 38 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Storlek: M
Varumärke: Tommy Hilfiger
Säljer en klassisk TOMMY HILFIGER herrskjorta i blått och vitt rutigt mönster. Skjortan har en button-down krage och en bröstficka prydd med den broderade TOMMY HILFIGER-logotypen. Det är en långärmad skjorta med knäppning framtill.
Materialet är 100% bomull, vilket bidrar till en bekväm känsla. Skjortan är i storlek Medium och har en Custom Fit passform.
Plagget bedöms vara i använt skick med viss missfärgning/blekning under ärmarna. Kragen och muddarna visar mindre slitage. Överlag är skjortan i gott skick bortsett från de nämnda områdena.
Exakta mått finns fotograferade i bildserien. Jämför gärna med ett plagg du redan äger för bästa passform.
Plagget är noggrant kontrollerat. Varan kan lämnas i centrala Helsingborg. Betalning sker via Blockets betalningslösning.
Ref: K00055
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 16.4.2026 kl. 16:24 ・ Annons-ID: 22428012