Bildgalleri
VALPAR VÄNTAS
Säljes
29 000 kr
Varubeskrivning
Mitt namn är Chloe och jag är en Fransk Bulldog. Jag är 3 år gammal den 14 april och jag väntar min första valpkull som beräknas födas runt den 24 april. Min färg är Blue&Tan och bärare av Isabella, jag är parad med en hane som är Rojo&Tan till färgen och våra valpar förväntas bli en palett av exotiska färger från blue(grått) till chocko(brunt) och isabella.
Jag är en frisk, sund, pigg, kärleksfull fralla av den sportiga typen som normalt väger 13 kg. Jag flyger fram som en gasell över stock och sten i skogen men myser lika gärna i soffan.
Mina valpar är leveransklara midsommarhelgen eller därefter enligt överenskommelse, de kommer växa upp i vår sommarstuga i yngsjö med skog och hav inpå knutarna, lek och bekanta sig med strand och hav och jaga kottar i skogen, åka bil, socialiseras och allt annat som ingår för att övergången till deras nya familjer ska bli så smidig som möjligt. Givetvis är de vetrinärbesiktigade, chippade, vaccinerade och får stamtavla i DWCK.
Är man påläst om rasen, har ordnad ekonomi, dagpassning ordnad och noga tänkt igenom vad det innebär med en ny familjemedlem så är man välkommen att höra av sig om intresse finns för att få lite mer info kring kullen. (Inga kontrakt skrivs förrän valparna är födda och då efter överenskommelse)
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 23.3.2026 kl. 08:10 ・ Annons-ID: 21727694