Bildgalleri
Extra matte/husse sökes
Säljes
500 kr
Varubeskrivning
Detta är min 4 månaders Bergamasco vid namn Folke, han söker någon som vill vara extra matte/husse och ha honom ibland i perioder några veckor åt gången då jag är i Göteborg hos min kille där man ej får ha djur.
Folke som han heter är en snäll och charmig grabb när han väl lärt känna personen han är lite feg och blyg av sig och kan i början första timmarna vara avvaktande och backa/morra lite på nya människor men bits inte. Viktigt att man respekterar honom och aldrig pushar honom till något läskigt och berömmer när han är modig, han funkar bra med katter hundar vet jag inte ute skäller han på dem men det är inget aggressivt skall, Barn är även dem lite läskiga men respekterar dem hans gränser så funkar det nog men man måste vara medveten om hans försiktighet.
Han är som sagt världens mysigaste grabb med dem han känner och älskar att ligga nära och mysa samt att vara ute älskar han.
Jag är väldigt mån om vem som tar hand om honom och man kommer behöva träffas nån gång innan. Om intresset finns så är ni välkomna att höra av er och berätta mer om er ❤️
/Saga och Folke
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 4.3.2026 kl. 20:21 ・ Annons-ID: 21267662