Bildgalleri
Whisker Litter-Robot 4 Självrensande Kattlåda
Säljes
Frakt från 179 kr + köpskydd 253 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Säljer nu den bästa kattlåda jag haft!
Framtiden är sannerligen här, nu när din kattlåda kan städa sig själv! Whisker Litter-Robot 4 Självrensande Kattlåda är precis vad det låter som - en kattlåda som städar sig själv, så att du slipper.
Hur fungerar kattlådan?
Du fyller kattlådan med helt vanlig klumpbildande kattsand
När katten varit på lådan, så väntar kattlådan en stund för att kattsanden ska hinna klumpa sig ordentligt
Sedan börjar kattlådans insida snurra automatiskt, och klumparna och avföringen separeras från den rena kattsanden
Smutsen åker ned i bottenlådan
När det är dags att tömma bottenlåtan så får du en avisering via en app till din smartphone
Appen låter dig även övervaka hur ofta katten går på lådan, perfekt om du t.ex. misstänker sjukdom och vill hålla lite extra koll på din kisse
Tack vare att kattlådan städar sig själv efter varje användning så kan den passa utmärkt till hem med flera katter, och du kan till och med slippa att ha flera kattlådor när du har denna. Med vanliga kattlådor så ska man ju ha flera stycken om man har flera katter. Whisker Litter-Robot 4 Självrensande Kattlåda passar för hem med upp till 4 katter.
Kattlådan passar för katter som väger ca 2,5 kg och uppåt.
Fler praktiska funktioner:
Kattlådan väger katten, så att du kan hålla koll på dess vikt
Tack vare att lådan städar sig själv, och tack vare kolfiltren, så minskar lukten från kattlådan drastiskt jämfört med vanliga kattlådor
Tystgående städning
Praktiska knappar med LED-belysning
Stor öppning, lätt för katten att gå ut och in
Storlek:
75 cm hög, 56 cm bred, 68,5 cm djup
Litter-Robot är utformad med kattens säkerhet i åtanke. Om katten försöker gå in i lådan medan den snurrar, så är kattlådan designad för att stanna direkt. Litter-Robot 4 har en förbättrad säkerhetsteknik som kallas för SafeCat System med OmniSense® Detection. Kattlådan använder laser för att kontinuerligt övervaka fyra olika säkerhetszoner. Den är även utrustad med viktsensorer samt mjukvara designad för att förhindra klämskador.
Nypris 13000
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2.3.2026 kl. 01:27 ・ Annons-ID: 21202261