Bildgalleri
Råttfångare söker egna jaktmarker.
Säljes
3 500 kr
Varubeskrivning
Ålder: 12 veckor
Nu är det dags för våran Pelle-svanslöskull att hitta sina egna jaktmarker. Mamma Kitty är en riktigt vass råttfångare och hon fostrar sina ungar därefter. Det här är ett gäng vildhjärnor som behöver tillgång till fri utevistelse. De är lite luddiga i pälsen så jag gissar på att pappan är lite mer välpälsad än vad mamman är. De blir nog inte långhåriga men möjligen semi.
Bill är gängets enda hona. Hon är oerhört lik sin mor både till personlighet och utseende. En tjej med integritet. Gosar gärna men när det passar henne. Oerhört jaktdriven. Laserpekaren är superkul!
Maja, är namnet till trots en grabb. Vit med blå ögon. Pälsen är bomullsmjuk och han är en riktig liten snygging! Maja är den som är lugnast av dom också den som gärna lägger sig i knät när vi sitter i soffan.
Bull (såld) är en charmör. Han slåss gärna med syrran så fort han får chansen. Bull gillar mat, vilket syns. Han är kullens största grabb.
Trisse (såld) är urtypen av en ginger. Härjar gärna med husets gamla gubbkatt och gillar att (med livet som insats) springa runt tassarna på bullmastiffen.
Kattungarna är födda 17/11 och står redo med packad goodiebag för flytt till friare vidder. Vaccinerade, chippade och avmaskade.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 23.2.2026 kl. 17:26 ・ Annons-ID: 21053210