Bildgalleri
American bully XL omplacering
Säljes
8 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 10 månader
Hej, pågrund av ändrad jobbsituation behöver jag tyvärr omplacera min kille vid namn Splitt. Han blir 10 månader i mars och är renrasig American bully XL (renrasig men utan tavla) Han har besiktningspapper och vaccinationsintyg. Han är född hos oss så har haft honom sedan födsel. Han är en mycket social kille som älskar närhet och andra människor, han är okastrerad och levt hela livet med andra hundar (tikar) van att vara ensam kortare stunder med hundsällskap. Detta är en kille med mycket energi men älskar också att bara få ligga intill en i sängen en hel dag med.
Splitt är van vid andra hundar och barn i alla åldrar (men vet inte alltid sin storlek i all glädje) Det är inga problem att klippa klorna eller kolla i munnen, han kan vanliga kommandon som sitt, ligg, tass och stanna/plats. Det kan förekomma dragning vid promenader men inget större problem, han är även van vid nosgrimma.
Jag ser gärna att han kommer till en familj där han får göra utlopp för sin energi och som är kunniga eller har erfarenhet av större hundar. Vid intresse så skriv gärna och berätta om dig själv/er och vad du/ni kan erbjuda honom, vid frågor är det bara att höra av sig 😊
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 20.2.2026 kl. 21:56 ・ Annons-ID: 20991744