Bildgalleri
Rare Apple iMac, 1998 armbandsur
Säljes
Gratis frakt + köpskydd 119 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Varumärke: Apple
Kön: Unisex
Denna Apple iMac 1998 armbandsklocka är en sällsynt, samlarvärd vintageklocka från 1990-talet, med ett transparent armband och urtavla i slående orange.
När Apple lanserade Imac den 15 augusti 1998 var det inte bara en ny dator, utan en nystart för hela företaget. Med sin färgglada design, sitt allt-i-ett-format och enkelheten att komma ut på internet blev den snabbt en ikon – och räddade Apple från undergång.
Sägs endast ha släppts till Apple-anställda eller distribuerats i en begränsad upplaga till en liten grupp människor som en del av reklamkampanjen för den ikoniska iMac.
Skicket är helt oanvänd och levereras precis som den var då ägaren av sin nya iMac fick den. Den har även en liten instruktion med sig. Säljer klockan i sitt befintliga skick.
Denna klocka är en del av Apples historia och ger dig en möjlighet att äga en sällsynt del av Apples historia.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 20.2.2026 kl. 08:01 ・ Annons-ID: 20973602