Bildgalleri
Technisub Vega 2 dyklampa
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 33 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Ta nedan med en nypa salt. Samt det går inte att använda "xlite" funktionen, bara on/off
Extra batterier (se bilder) följer med utöver de som redan sitter i lampan
--------------------
Technisubs dykarlampa Vega 2 är utrustad med halogenlampor som utvecklats speciellt av Technisub med den mest avancerade tyska tekniken och ger ett exceptionellt starkt vitt ljus som är överlägset andra lampor med samma wattal. Detta är möjligt tack vare en speciell halogengas som trycksätts inuti lamporna, vilket ökar ljusets intensitet och kvalitet.
Vega 2 är tillverkad av tåligt teknopolymer och är konstruerad för att tåla djup på upp till 120 meter, med ett lika robust fönster och en 92 mm Multimirror-reflektor som maximerar ljusstrålens koncentration. Ficklampan har två effektnivåer, 20 W och X-Lite, med en drifttid på cirka 90 respektive 360 minuter.
Tack vare den mekaniska strömbrytaren och den säkra tändningsspaken garanterar Vega 2 säker och pålitlig kontroll under alla förhållanden. Om du letar efter en undervattensficklampa av högsta kvalitet är Vega 2 från Technisub det perfekta valet för dina undervattensäventyr.
Produktens egenskaper:
Material: teknopolymer
Effekt: 20 W och X-Lite
Brinntid: cirka 90 minuter (20 W) och 360 minuter (X-Lite)
Diameter: 110 mm
Längd: 215 mm
Teknopolymerglas
Vikt i luft/vatten: 1431 g / 158 g
Multimirror-reflektordiameter: 92 mm
Djup: 120 m
Mekanisk strömbrytare
Säkerhetsbrytare
Metallparabol
Translated with DeepL.com (free version)
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 18.2.2026 kl. 19:14 ・ Annons-ID: 20949456