Bildgalleri
Ray-Ban Solglasögon ”Polarized” med Fodral
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 60 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Varumärke: Ray-Ban
Kön: Unisex
Ray-Ban solglasögon med bågen ”Blank Havana” som är vackert transparent i varierande brun/orangea toner. Modellen av bågen vackert utformad i rektangulära former.
Linserna är av slaget ”B-15 Brown” och Polariserande – Eliminerar bländande sken, ökar klarheten och förbättrar kontrasterna. Mycket behagliga att bära under soliga dagar eller tex vid bilkörning.
Tillverkade i Italien.
Glasögonen är märkta med storlek 642/57 3P.
Modellmärkning: RB4068
Vackert svart klassiskt Ray-Ban fodral i läder med Ray-Ban guldlogotyp. Med knapp för att stänga fodral.
Nedanstående text kopierad från Ray-Bans hemsida:
”Solglasögonen Ray-Ban® RB4068 har en klassisk, fyrkantig stil och är helt omslutande. De lättviktiga solglasögonen från Ray-Ban av propionatplast har glaslinser och polariserande linsalternativ.
Skalmarna som är smickrande på alla ansiktsformer och -storlekar får sin slutliga finish med Ray-Ban-logotypen.”
Länk till solglasögonen på Ray-Bans hemsida:
https://www.ray-ban.com/sweden/sunglasses/RB4068%20FEMALE%20rb4068-havana/805289086581
Nypris: 2280kr
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 13.2.2026 kl. 05:21 ・ Annons-ID: 19103500