Bildgalleri
Doxa Into Ocean Shark Automatic D127SBY herrklocka.
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 253 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Kön: Man
Doxa Into the Ocean Shark Automatic (D127SBY). Den ingår i märkets dykarkollektioner och har flera funktioner som är anpassade för undervattensbruk.
Specifikationer och funktioner
Urverk: Klockan drivs av ett schweizisktillverkat, automatiskt urverk (ETA 2824-2).
Boett och material: Boetten är 44 mm i diameter och tillverkad i rostfritt stål. Den har en ensidigt roterande svart keramisk bezel (infattning).
Vattentäthet: Den är vattentät ned till 300 meter (30 ATM), vilket gör den lämplig för dykning med tuber.
Urtavla och visare: Den svarta urtavlan har ett subtilt vågmönster och gula accenter på minutmarkeringarna, vilket ger god läsbarhet. Index och visare är behandlade med Super-LumiNova för optimal synlighet i mörker.
Funktioner: Klockan har centrala visare för timmar, minuter och sekunder samt en datumvisning vid klockan 3, med en förstoringslins (cyklop) ovanför.
Armband: Den levereras med ett armband i rostfritt stål med ett viklås som har ett säkerhetslås och dykförlängning.
Denna specifika modell är en del av en limiterad upplaga, där varje modell var begränsad till 1200 enheter världen över. Priserna varierar beroende på skick och tillgänglighet, men de har sålts för cirka 835–1 890 EUR beroende på återförsäljare och skick.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 27.11.2025 kl. 13:28 ・ Annons-ID: 19066384