Bildgalleri
(1/6)
Anslut Beolab till vilken TV som helst och få 5.1 Ljud - MK3
Säljes11 490 kr
Beskrivning
Almando Multiplay Surround: Den magiska lådan till dina högtalare
Har du fina Bang & Olufsen-högtalare hemma, men vill kunna titta på en helt vanlig TV (som en LG eller Samsung) och ändå ha världens bästa ljud? Då är den här lilla lådan som en "magisk tolk" för ditt hem.
Det här kan du göra med den:
Koppla din vanliga TV till dina lyxhögtalare: Normalt sett pratar inte en vanlig TV och B&O-högtalare samma språk. Den här lådan sitter i mitten och översätter så att ljudet från din TV kommer ut i dina fina högtalare. Det blir som att sitta i en biosalong!
Lådan sköter sig själv (Helt automatiskt!): Du behöver inte trycka på några extra knappar. När du sätter på TV:n fattar lådan det direkt och väcker högtalarna. När du stänger av TV:n, så somnar högtalarna också. Jättesmart!
Lyssna på musik från mobilen: Vill du höra din favoritlåt? Du kan skicka musik direkt från din telefon (via t.ex. AirPlay eller Spotify) till lådan, så börjar den spela i rummet direkt.
Blanda gammalt och nytt: Om du har en gammal B&O-stereo som du älskar, men också vill ha en modern TV, kan du koppla i båda i lådan. Den är så smart att den väljer det du vill lyssna på just nu. Om TV:n är på hör du TV:n – om du startar stereon så byter den automatiskt.
Gör rösterna tydligare: Ibland kan det vara svårt att höra vad de säger i en film när det är mycket bakgrundsljud. Den här lådan hjälper till att göra rösterna extra tydliga så att du inte missar något viktigt.
Kort sagt: Den här lådan gör att dina fantastiska högtalare fungerar med precis allt du har hemma, utan att du behöver krångla med massor av sladdar och fjärrkontroller!
Kontakta oss för mer info eller läs mer på vårt hemsida!
Obs: Knappen för att visa hela beskrivningen har bara en visuell effekt.
Plats
| Annons-ID | 18914563 |
|---|---|
| Senast ändrad | 26.2.2026 kl. 21:20 |