Bildgalleri
Servicekit till Zachry D 250
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 50 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Nytt skick - helt ny
Ett komplett kit med ALLA elektrolytkondensatorer till Zachry D-250
Om du har ett Zachry D 250 som har börjat spöka med lite diffusa fel så kan det vara ett tecken på att elektrolytkondensatorerna behöver bytas ut. Elektrolytkondensatorer åldras med tiden och framförallt av värmen som uppstår när slutsteget används.
Detta kit med elektrolytkondensatorer tål en högre temperatur än original och de flesta delarna är specade med betydligt fler timmar än original vilket ger en lång livslängd.
Delarna är fabriksnya och det är kvalitets delar från Nichicon, Panasonic, Rubycon och Nippon Chemi-Con
Några komponenter kan ha högre märkspänning än orginal. Man bör ha en viss erfarenhet av att skruva och löda om man ska ge sig på ett byte eller "recap" som det ibland kallas.
Jag tar inget ansvar för följdfel som eventuellt skulle uppkomma p,g,a felaktigt montage.
Hör av er om ni har frågor!
Mvh Victor
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 20.11.2025 kl. 11:26 ・ Annons-ID: 18410896