Bildgalleri
brudklänningar vintage 40-80-tals bröllop
Säljes
10 000 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Storlek: 38
Färg: Vit
På grund av bristande energi kan jag inte arrangera provningar och sälja klänningar styckvis., trots stort intresse för detta. Jag sänker därför priset för hela samlingen till 10000 kronor. Det innebär en unik chans att för en billig peng starta affärsverksamhet kring dessa vackra klänningar. Först till kvarn. Samlingen hämtas utanför Ystad.
Tidigare annons:
Vackra brudklänningar fyllda med kärlek och minnen söker nya ägare för att åter få vandra mot altaret och dansa brudvals. Klänningarna är från 40-talet fram till ca 80-talet och i varierande storlek och skick. Säljes separat eller tillsammans. Finns även några matchande skor och handskar samt klänningar för andra tillfällen. Dessutom en supersöt dopkkänning och ett par konfirmationsklänningar.
Det är min privata samling som var tänkt att bli affärsverksamhet, men tiden räcker inte till och klänningarna är alldeles för fina för att hänga i en garderob.
Varierande minimumpris per klänning beroende på skick (1000 kr och uppåt). Klänningarna säljes till högstbjudande och de som vill köpa hela samlingen prioriteras (40 000 kr eller högstbjudande).
Med vänlig hälsning, Linda
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-07-04 kl. 15:40 ・ Annons-ID: 17722583