Bildgalleri
Mopedbil Ligier JS50 DCI ELEGANCE S&V däck (1-ägare 1500mil)
Inte specificerat
Inte specificerat
Inte specificerat
Inte specificerat
Pris
139 900 kr
Beskrivning
Nu säljs en mycket fin och välvårdad Ligier JS50 Elegance DCI från 2019. Bilen har endast haft en ägare och gått 1 500 mil, vilket gör att den är i ett mycket gott skick och nära nybilskänsla – men till ett betydligt lägre pris än en ny mopedbil.
Den driftsäkra DCI-motorn erbjuder tystare gång och har en generös serviceintervall på hela 1 000 mil. Som Elegance-modell är den utrustad med högre komfortnivå, bekvämare stolar och flera uppskattade funktioner.
Utrustning
* Elhissar
* Touchskärm
* Backkamera
* Läderklädsel
* A/C (luftkonditionering)
* Sommar- och vinterdäck
* Svensksåld
* Digital hastighetsmätare
* Elegance-utrustningsnivå
* DCI-motor
En mycket fin och välutrustad mopedbil som passar perfekt för dig som söker ett tryggt, bekvämt och ekonomiskt alternativ.
Hos LGF HUSET gör vi det enkelt att köpa bil på dina villkor. Vi erbjuder både vanlig och räntefri finansiering, så du kan välja det som passar dig bäst.
Vill du se bilen utan att besöka oss? Boka ett videosamtal – vi visar bilen i detalj direkt i din mobil eller dator.
Vi erbjuder hemleverans i hela Sverige, direkt till din dörr. Vi tar gärna din bil eller mopedbil i inbyte, oavsett om det är en Ligier, Chatenet, Aixam, Microcar eller Casalini.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- Ligier
- Typ
- Mopedbil
LGF HUSET Mölnlycke
Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.