Bildgalleri
Cruiser Passion 470
Fritidsbåt med motor och trailer
1999
15 fot
Utombordare
5
Pris
96 000 kr
Kontakta säljaren
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inBeskrivning
Till salu för min fars räkning – en charmig och gedigen båt från anrika Jakobstads båtvarv, som byggt båtar sedan 1904. En båt med historia och själ, perfekt för både lugna familjeutflykter och härliga fisketurer.
Båten är byggd någon gång före år 2000 och är cirka 470 cm lång (ca 15 fot). Motor ingår – en Mercury 40 HP som ger gott om kraft för sommarens äventyr.
Båten har stått under presenning över vintern och behöver därför en ordentlig tvätt inför säsongen. Trailer ingår också, även om den sjunkit ner lite i gräsmattan – så där finns första lilla utmaningen för den nya ägaren.
Ett fint helhetspaket för dig som söker en pålitlig fritidsbåt med potential för många nya minnen på vattnet.
Upphämtning sker av köparen vid överenskommen tid.
Specifikationer
- Märke
- Cruiser
- Modell
- Passion 470
- Modellår
- 1999
- Typ
- Styrpulpetbåt
- Drivmedel
- Bensin
- Motor inkluderad
- Ja
- Motorstorlek
- 40 hk
- Motortillverkare
- Mercury
- Motortyp
- Utombordare
- Skrovmaterial
- Glasfiber
- Längd i fot
- 15 fot
- Sittplatser
- 5
- Färg
- Vit
- Båtens plats
- Sverige
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.