Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtar/Bella

Bildgalleri

(1/6)
Skebobruk

Bella 561 HT

Bella 561 HT med Mercury 75 hk – redo för sommaren!

Modellår

1998

Längd

18 fot

Motortyp

Inte specificerat

Säten

Inte specificerat

Pris

94 500 kr

Kontakta säljaren

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär10% rabatt på båtförsäkring via Atlantica

Beskrivning

En trygg och smidig hardtop-båt med mycket kvar att ge. Perfekt för både dagsutflykter och övernattning i skärgården. Vi köpte båten 2021 på Södermalm, och den har varit i familjens ägo sedan dess.

Underhåll och förbättringar har gjorts löpande, och under 2024 fick den lite extra kärlek (se nedan). Det är med lite vemod vi säljer, men det är dags att den får komma ut mer än vad vi hinner just nu.

Åtgärder gjorda 2024: – Full motorservice (kvitto finns), gått under en timme sedan dess – Nya rutor i kapellet – håller nu helt tätt – Genomgång och uppfräschning av interiör, bl.a. stolsdynor

Fakta:

Motor: Mercury 75 hk, 4-takt, årsmodell 2001

Längd: 5,61 m – Bredd: 2,08 m

Senast servad: 2024 – Kapell i bra skick med nya rutor

Visas i Norrtälje

En pålitlig båt med allt det viktiga gjort – bara att tanka och kasta loss!  30 kärra kan följa med vid smidig affär. Skicka ett meddelande om du vill komma och titta.

Specifikationer

Märke
Bella
Modell
561 HT
Modellår
1998
Typ
Daycruiser
Motor inkluderad
Ja
Motortillverkare
Mercury 75 hk 4-takt
Längd i fot
18 fot
Bredd
208 cm
Båtens plats
Sverige

Plats

76393 Skebobruk
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Annonsinformation

Annons-ID

22796625

Uppdaterad

29 april 2026, 14:01

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Bella
Daycruiser