Säljs av Frölings Bil
Bildgalleri
Volkswagen 1300 Lim 113
Helrenoverad Ny motor
Modellår
1968
Miltal
295 mil
Växellåda
Manuell
Drivmedel
Bensin
Totalt pris
99 000 kr
Användbara länkar
Fem tips innan du kontaktar säljarenBeskrivning
Nu har jag fått in en helt rostfri och topprenoverad Vw Bubbla. Helrenoverad för ca 10år sedan och sedan dess rullat ca 400mil. Ny motor och förgasare. Ny inredning. Ny bottenplatta. Nyrenoverade bromsar. Sitter 70:ans stolar i med hög rygg och nackstöd i nu men nyklädda originalstolar med låg rygg medföljer. Går och fungerar klockrent. En nostalgikapsel i nära nyskick. Finansiering med eller utan egen kontantinsats kan ordnas. Transport till självkostnadspris kan ordnas. Ring för mer info samt bokning av en personlig visning.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Specifikationer
- Märke
- Volkswagen
- Modell
- 1300
- Modellår
- 1968
- Biltyp
- Sedan
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 39 Hk
- Miltal
- 295 mil
- Växellåda
- Manuell
- Max trailervikt
- 800 kg
- Drivhjul
- Bakhjulsdrift
- Säten
- 5
- Färg
- Grå
- Färgbeskrivning
- Grå
- Bilens plats
- Sverige
- Avgiftsklass
- Personbil
- Registreringsnummer
- BPS192
- Försäljningsform
- Begagnad bil till salu
Utrustning
- Läslampa
- Mattor (gummi)
- Svensksåld
Frölings Bil
Vi är AA-klassifierade via Soliditet och DIAMANT-Certifierade via U.C. för din TRYGGHET. Alla våra bilar är naturligtvis varudeklarerade. Genom ett brett kontaktnät och små omkostnader kan vi erbjuda er nästa bil till RÄTT pris direkt.Hos oss köper du i 1:a hand din 2:a -handsägda bil. Vi köper-säljer och finansierar snabbt och enkelt din bil via DNB. Vi åtar oss gärna försäljningsuppdrag och finansiering av era objekt. Vi samarbetar också med Svensk Bilgaranti och kan erbjuda er upp till 24 månaders garanti. Vi kan erbjuda er bra försäkringsvillkor via Trygg-Hansa.Har vi inte din nästa bil tar vi fram den.Ring innan besök för bokning av en personlig visningOBS! Mellan den 16/7-20/7 har vi semesterstängt.Välkomna återVarmt välkomna.MvhÅke
Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.