Den här annonsen är inte längre tillgänglig
Varan har sålts eller tagits bort från marknaden av säljaren.
Bildgalleri
TG 7000 (1998) med Suzuki 140 hk (2019)
1998
23 fot
Inte specificerat
Inte specificerat
Pris
299 000 kr
Den här annonsen är inte längre tillgänglig
Säljaren kan inte kontaktas angående detta fordon.
Beskrivning
Motorn är nyservad och har endast 63 timmars drifttid totalt.
Det en en allsidig båt som passar väl för dagsutflykter, längre turer med övernattning likväl som transporter eller fiske.
TG är välkända för sina välbyggda båtar och mycket bra sjöegenskaper.
Vi kan hjälpa till med finansiering.
Båten finns hos Marindepån Bålsta och säljs av Lars Ålund. Kontakta mig gärna för visning, provkörning eller mer information.
Jag hjälper också gärna till om ni önskar få hjälp att sälja er befintliga båt. Jag nås på +46 8 503 351 51 eller lars.alund*marindepan.se.
Märke: TG
Modell: 7000 KING CRUISER
Båttyp: Kabinbåt
Årsmodell: 1998
Längd: 6,95 meter
Bredd: 2,50 meter
Vikt: 1000 kg
Motormärke: Suzuki
Motormodell: DF 140
Motortyp: Utombordare
Effekt (hk): 140
Drivmedel: Bensin
Årsmodell motor: 2019
Gångtimmar: 63
Utrustning:
- Ankare med lina
- Badbrygga
- Badstege
- Brandsläckare
- Dynsats
- Fendrar
- Förtöjningsutrustning
- GPS-Plotter
- Hydralstyrning
- Klass 3 låsögla
- Vindrutetorkare
- Värmare
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Specifikationer
- Märke
- Övriga
- Modellår
- 1998
- Typ
- Kabinbåt
- Längd i fot
- 23 fot
- Längd i cm
- 695 cm
Marindepån Bålsta AB
Till handlarens butikssidaAnnonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.