Säljs av Frölings Bil
Bildgalleri
Chevrolet Corvette
Cabriolet C4 5.7 V8 TPI
Modellår
1990
Miltal
22 800 mil
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
Bensin
Totalt pris
129 000 kr
Användbara länkar
Fem tips innan du kontaktar säljarenBeskrivning
Nu har jag fått äran att förmedla en corvette C4 cab. Bilen togs hem som flyttgods 1996. Detta innebär att bilen inte omfattas av avgaskrav, ombyggnad till oranga bakblinkers m.m. Bilen är fin och välunderhållen och allting fungerar som det ska inklusive klimatanläggning. Smakfull inredning med röda dörrsidor och matta till de svarta stolarna. Svart cab I mycket fint skick. Bra däck. Ring för mer info samt bokning av en personlig visning. Finansiering med eller utan egen insats kan ordnas. Transport kan ordnas till självkostnadspris.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Specifikationer
- Märke
- Chevrolet
- Modell
- Corvette
- Modellår
- 1990
- Biltyp
- Cabriolet
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 249 Hk
- Miltal
- 22 800 mil
- Växellåda
- Automatisk
- Drivhjul
- Bakhjulsdrift
- Säten
- 2
- Färg
- Vit
- Färgbeskrivning
- Vit
- Bilens plats
- Sverige
- Avgiftsklass
- Personbil
- Registreringsnummer
- DGO715
- Chassinummer
- 1g1yy3388l5111460
- Registreringsdatum
- 1997-02-05
- Försäljningsform
- Begagnad bil till salu
Utrustning
- ABS
- Elhissar (fram)
- Servostyrning
Frölings Bil
Vi är AA-klassifierade via Soliditet och DIAMANT-Certifierade via U.C. för din TRYGGHET. Alla våra bilar är naturligtvis varudeklarerade. Genom ett brett kontaktnät och små omkostnader kan vi erbjuda er nästa bil till RÄTT pris direkt.Hos oss köper du i 1:a hand din 2:a -handsägda bil. Vi köper-säljer och finansierar snabbt och enkelt din bil via DNB. Vi åtar oss gärna försäljningsuppdrag och finansiering av era objekt. Vi samarbetar också med Svensk Bilgaranti och kan erbjuda er upp till 24 månaders garanti. Vi kan erbjuda er bra försäkringsvillkor via Trygg-Hansa.Har vi inte din nästa bil tar vi fram den.Ring innan besök för bokning av en personlig visningOBS! Mellan den 16/7-20/7 har vi semesterstängt.Välkomna återVarmt välkomna.MvhÅke
Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.