Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtar/Forbina
Säljs av Båtagent

Bildgalleri

(1/6)
Trollhättan

Forbina 10000

Forbina

Modellår

1998

Längd

33 fot

Motortyp

Inte specificerat

Säten

Inte specificerat

Pris

1 150 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Båtagent

Se org.nr på Allabolag.se,

5+ år på Blocket

,Backegårdsvägen 4, 459 30 Ljungskile,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 138 annonser
Se annonsen på säljarens sida,

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär

Beskrivning

Forbina har gjort sig känd som tillverkare av Svenska kvalitets båtar. Forbina 10000 är inget undantag och blivet prisad i pressen. Snygga linjer bra sjö egenskaper praktiskt från för till akter. Med väljer om man vill köra båten från flye bridge eller salongen. Nere i ruffen har man 2 stora dubbelsängar, dels i förpiken och en i akter ruff och där i mellan är det plats för pentry och toa med dusch samt garderober. I salongen har man panorama utsikt vid matbordet. På akterdäck har man gått om plats och skyddad för både regn och sol. På fly bridge finns det plats för hela besättningen när lusten faller på. Med en driftsäker Volvo Penta med rostfria propellrar och ny servat drev och en helt ny styr dorn. Ankarspel med fjärrkontroll akter över med rostfritt bruce ankare både i för och akter. Bogpropeller i fram samt även dubbla akter thrustrar med trådlös fjärrkontroll i bak gör tilläggningen enkel även i trånga vatten då man kan stå på fördäck och köra hela båten eller till och med på land, Raymarine autopilot och 2 X Axiom 9`` Båten är i fantastiskt fint skick och pedantiskt skött med massor av timmar nedlagt av nuvarande ägare. Utrustningslista se separat PDF-fil

Specifikationer

Märke
Forbina
Modellår
1998
Typ
Kabinbåt
Längd i fot
33 fot
Längd i cm
1 000 cm

Plats

46130 Trollhättan
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Båtagent

Båtagent mäklar segel -och motorbåtar i Sverige, Danmark, Finland och Spanien. Vi sätter våra kunder i fokus och hjälper dig att köpa eller sälja din båt och inget annat. Utan favorisering av vissa märken, nybåtsförsäljining och marinor etc. kan vi satsa allt på att tryggt och smidigt förmedla just din affär. Några av fördelarna med Båtagent: - Full tillgång till båten under försäljningen - Hjälp med hela försäljningen från fotografering till kontraktsskrivning - Erfarna och välutbildade mäklare inom båtliv och sjöfart - Brett kontaktnät samt hjälp med finansiering, försäkring och besiktning - Över 40 000 unika besökare på Båtagent.se varje månad Vi på Båtagent genomför bara schemalagda visningar med seriösa intressenter. Vill du ha tips och råd om hur du på bästa sätt säljer din nuvarande båt eller köper din nästa drömbåt? Hör gärna av dig till oss så hjälper vi dig. Vi ser till att din nästa båtaffär blir så lyckad som möjligt och maximerar resultatet.
Till handlarens butikssida

Adress

,Backegårdsvägen 4, 459 30 Ljungskile

Länkar

  • ,Visa handlarens 138 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 559115-7564·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

21437027

Uppdaterad

11 mars 2026, 12:14

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Forbina
Kabinbåt