Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtar/Yamarin
Säljs av Smögen Marin

Bildgalleri

(1/12)
Smögen

Yamarin 65 DC / 65DC / Yamaha F150 (gångtid 146h)

Yamarin

Modellår

Inte specificerat

Längd

21 fot

Motortyp

Inte specificerat

Säten

Inte specificerat

Pris

495 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Smögen Marin logo

Smögen Marin

Se org.nr på Allabolag.se,
,Kleven 19, 456 51 Smögen,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 14 annonser
Se annonsen på säljarens sida,

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär

Beskrivning

I den alltid lika populära Yamarin 65 Day Cruiser kan du njuta av fartens tjusning! Hörnstenarna i modellens popularitet är de rymliga sovplatserna i fören, det trivsamma umgängesutrymmet bak och de väl tilltagna förvaringsutrymmena. Standardutrustning inkluderar en solbädd och och ett teakbord som garanterar perfekta dagar på vattnet.

Motorn på båten är en Yamaha F150 som gifter sig väldigt bra med båtmodellen.

Just denna båt har utöver den redan generösa standardutrustningen följande utrustning: Garmin 922xs (kombinerad GPS & Ekolod), Akterkapell, Dynor, Solbädd, Bord, Dubbelbatterisystem, Färskvattensystem med däcksdusch, Motorlås, Kätting & lås, Komplett förtöjningspaket samt Hamnkapell.

Motorns totala gångtid är 146h.

Båten finns hos oss på Smögen Marin, varmt välkommen!

Årsmodell Båt: 2020
Årsmodell Motor: 2020
Månadskostnad: 3 331:- / mån

[Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar i båtens beskrivning ovan]

Specifikationer

Märke
Yamarin
Typ
Daycruiser
Längd i fot
21 fot
Längd i cm
635 cm

Plats

45651 Smögen
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.
Smögen Marin logo

Smögen Marin

Smögen Marin bygger på tre verksamhetsområden; båtförsäljning, verkstad & vinterförvaring. Man kan likna det vid bilden av en propeller där de tre olika rotorbladen med gemensamt nav som tillsammans driver verksamheten framåt. Smögen Marin består av en samling erfarna yrkesmän som kan marin verksamhet. Vår personalomsättning är mycket låg vilket gör att vi känner till många av våra kunders behov och önskemål, och är angelägna om att du som kund ska kunna lita på att våra tjänster är tillfredsställande. Vi är en auktoriserad Yamaha-Verkstad och vi saluför nya Yamaha-produkter. Vi är återförsäljare för Rhea-Marine i Sverige samt att vi har ett stort utbud av begagnade båtar.
Till handlarens butikssida

Adress

,Kleven 19, 456 51 Smögen

Länkar

  • ,Visa handlarens 14 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556610-9574·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

21389884

Uppdaterad

9 mars 2026, 14:18

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Yamarin
Daycruiser