Gå till annonsen

Du är här

Bil och husvagn/Husvagnar/Hobby

Bildgalleri

(1/10)
Östersund

Hobby 460 LU Excellent

Modellår

2013

Vikt

1 350 kg

Längd

Inte specificerat

Sovplatser

4

Pris

129 000 kr

Kontakta säljaren

Få mer information om fordonet eller boka en provkörning.

Användbara länkar

Köp privat - tips för en trygg bilaffär

Beskrivning

Hobby 460 LU Excellent- 2013 modell till salu.
Insett att husvagn inte var något för oss så säljer den nu.
I fint skick. Allt fungerar som det ska.
Golvvärme, varm vatten, gasolvärme/elvärme om man har tillgång till el. Fläkt, gasolspis, kylskåp/frys. Markis, förtält, ute bord och stolar följer med samt diverse saker såsom kastruller, stekpannor, glas , muggar osv.
I somras installerade jag solceller 185 W från sunlux , Victron solcellsregulator, USB uttag för laddning av elektronik samt 2 stycken nya batterier. Så med denna setup kan man vara offgrid i flertalet dagar utan problem.

Står på vinterförvaring i en varm industrilokal fram till i maj så möjlighet finns för er som köper den att den fortsätter stå där vintern ut.

Specifikationer

Skick
Begagnat
Märke
Hobby
Modellår
2013
Typ av husvagn
Husvagn
Totalvikt
1 350 kg
Nettovikt
1 150 kg
Nyttolast
200 kg
Sovplatser
4
Husvagnens plats
Sverige
Garanti
Nej
Försäljningsform
Säljes

Utrustning

  • Golvvärme
  • Kyl
  • Markis, sommar
  • Frys
  • Fast toalett
  • Sommarhjul
  • Varmvatten

Plats

83173 Östersund
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Annonsinformation

Annons-ID

21267244

Uppdaterad

4 mars 2026, 20:10

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Hobby
Husvagn