Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtplats och förvaring

Bildgalleri

(1/4)
Kållekärr

Båtplats med bredd 5m i Wallhamn uthyres för säsongen 2026

Pris

15 000 kr

Kontakta säljaren

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär

Beskrivning

För båt 10 till 12 m och en max bredd på 4,5 m. Max djupgående ca 2,5-3m.

B-15 ledig för hela säsongen (se bilder). Försäljning kan diskuteras.

10m gångbar bom på ena sidan + enkelbom på andra sidan gör det mycket enkelt att lägga till.

El och vatten på bryggan och ett mycket fint klubbhus.

Wallhamn marina ligger väl skyddat på Tjörns insida. Hamnen har ett idealiskt läge bara nio nautiska mil till seglingsmetropolen Marstrand, sex nautiska mil till Tjörn Runt-starten och med en fantastisk fin skärgård alldeles inpå knuten. Dessutom är det endast en femton minuters avstickare från E6:an och 50 minuters bilväg från Göteborg.

Servicehus med toaletter och duschar,  en spolplatta och en sugtömningsstation. Två låsta grindar som skyddar marinan. Området och grindar är kamerabevakade. Wifi finns på bryggorna.

Specifikationer

Bredd
500 cm
Plats
Wallhamns Marina
Försäljningsform
Uthyres

Plats

47193 Kållekärr
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Annonsinformation

Annons-ID

21244050

Uppdaterad

3 mars 2026, 21:35

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.