Gå till annonsen

Du är här

MC, ATV och snöskoter/Motorcyklar/INDIAN
Säljs av Sulas MC

Bildgalleri

(1/13)
Uppsala

Indian Challenger 125th Anniversary Edition

Modellår

2026

Miltal

Inte specificerat

Motorvolym

1 834 cc

Effekt

Inte specificerat

Pris

499 900 kr

Återförsäljarens uppgifter

Sulas MC

Se org.nr på Allabolag.se,

5+ år på Blocket

,Ölsta (Säva 17), 755 91 UPPSALA,Till handlarens butikssida med 109 annonser,Visa handlarens 90 annonser i den här kategorin
Se annonsen på säljarens sida,

Beskrivning

Indian Challenger 125th Anniversary Edition 2026 – Kraften bevisad i fart
Prestanda utan motstycke
Challenger 125th Anniversary Edition är optimerad för att prestera när det gäller som mest:

PowerPlus-motorn: Den vätskekylda 112 ci (1834cc) V-twinnen levererar ett massivt vridmoment och klassledande hästkrafter som gör varje omkörning till en uppvisning i kraft.

Chassiprecision: En lätt gjuten aluminiumram och inverterad framgaffel ger en hanterbarhet som mer liknar en sporthoj än en traditionell bagger.

Smart Lean Technology: Med en 6-axlig Bosch IMU kontrolleras antispinn och ABS med extrem precision, vilket ger dig fullt förtroende i varje kurva och vid höga hastigheter.

Brembo-bromsar: Radiellt monterade bromsar ger den stoppkraft som krävs när prestandan tas till sitt yttersta.
Exklusiv jubileumsfinish
Denna limiterade utgåva bär spåren av 125 års hantverksskicklighet:

Unik jubileumslack: En specialkomponerad färgsättning med handmålade detaljer som endast finns på 125-årsmodellerna.

Exklusiva emblem: Jubileumsmärken i guld och unika numrerade detaljer som bekräftar maskinens särställning som samlarobjekt.

Ride Command+: Den senaste 7-tums pekskärmen med Apple CarPlay, navigation och live-trafik, sömlöst integrerad i den kaxiga frontkåpan.

PowerBand Audio: Ett premium ljudsystem som levererar kristallklart ljud, även när du utnyttjar maskinens fulla fartresurser.
Specifikationer
Modell: Indian Challenger 125th Anniversary Edition

Årsmodell: 2026

Status: Fabriksny (Extremt begränsad upplaga)

Motor: PowerPlus 112 ci Vätskekyld V-Twin

Vridmoment: 178 Nm

Utrustning: Elektriskt justerbar vindruta, Låsbara sidoväskor (68L+).
Säkra en legendar hos Sulasmc
Att äga en Indian Challenger 125th Anniversary Edition är att äga beviset på 125 års ledarskap inom motorcykelindustrin. Besök Sulas Motorcyklar för att få veta mer om hur du kan bli en av de få som får uppleva denna maskin på vägen. Vi erbjuder professionell rådgivning, inbyten och finansieringslösningar i toppklass.

Gå in på sulas.se för mer information och skicka din intresseanmälan omgående. Med vår tjänst KÖP ONLINE kan du säkra denna prestandaikon direkt på webben!

Att låna kostar pengar!

Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Specifikationer

Skick
Ny
Märke
INDIAN
Modell
Challenger 125th Anniversary Edition
Modellår
2026
Typ
Custom
Drivmedel
Bensin
Motorvolym
1 834 cc
Registreringsnummer
QMW823

Utrustning

  • Keyless ignition

Plats

Ölsta (Säva 17), 75591 Uppsala
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Sulas MC

Återförsäljare för Suzuki, Indian, Honda, Suzuki ATV, Kymco, Polaris, Peugeot, Rieju, Företagsbeskrivning Under alla år vi har varit verksamma sedan 1984 har vårt fokus varit nöjda kunder, kunder som blivit mer som vår familj. Vi hjälper till med köpet, servicen, förvaringen och sedan när din älskade cykel byts ut så hjälper vi dig att sälja den. Detta förtroende är inget som fås, det skall förtjänas och vi hoppas att vi kan få möjlighet att hjälpa dig med dina önskemål. Våra märken är Indian, Suzuki, Honda, Kawasaki, Söker du moped så har vi även mopeder från Peugeot, Rieju Drac & Sym. Är det en fyrhjuling du vill ha så kan vi hjälpa till med det också då vi säljer Suzuki, Kymco och Polaris. Service behöver alla motorcyklar, vi hjälper mer än gärna till med detta, alltför att själva åkandet skall bli så bra som möjligt. Auktoriserad verkstad för Kawasaki, Indian, Honda, Suzuki, Polaris, Kymco, Victory, Peugeot, Rieju, Drac, Sym. Givetvis har vi även MC-kläder och tillbehör från de ledande tillverkarna! Så välkommen till vår fullservice butik i Uppsala. Våra kunniga killar och tjejer hjälper dig hitta rätt i MC-djungeln! Kort presentation [ Sulas Mc ] Fullservice butiken för dig och din hoj Se gärna vår hemsida & webbshop www.sulas.se Följ oss gärna på Facebook & Instagram.
Till handlarens butikssida med 109 annonser

Adress

,Ölsta (Säva 17), 755 91 UPPSALA

Öppettider

Stängt · Öppnar kl. 09:00 på torsdag
,
Visa öppettider
,
  • Måndag
    09:30 - 18:00
  • Tisdag
    09:00 - 18:00
  • Onsdag
    09:00 - 18:00
  • Torsdag
    09:00 - 18:00
  • Fredag
    09:00 - 18:00
  • Lördag
    10:00 - 14:00
  • Söndag
    Stängt

Länkar

  • ,Visa handlarens 90 annonser i den här kategorin
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556422-5901·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

21088335

Uppdaterad

25 februari 2026, 13:24

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

INDIAN
Custom