Gå till annonsen

Du är här

Bil och husvagn/Bilar/Audi/A3
Säljs av Möller Bil Örebro Audi

Bildgalleri

(1/8)

Audi A3

Sportback 35 TFSI 150HK /S-line/Adaptiv/Led/B&O

Modellår

2020

Miltal

77 000 mil

Växellåda

Manuell

Drivmedel

Bensin

Totalt pris

199 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Möller Bil Örebro Audi

Se org.nr på Allabolag.se,

5+ år på Blocket

,Ozongatan 1, 703 74 Örebro,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 52 annonser
Medlem av Motorbranschens Riksförbund logo

Medlem av Motorbranschens Riksförbund

Läs om fördelarna

Användbara länkar

Fem tips innan du kontaktar säljaren

Beskrivning

Varmt Välkommen till oss på Möller Bil. Få bilen hemkörd! Just nu erbjuder vi hemleverans i hela Sverige.

Bilinformation:
- Årsskatt: 1130:-
- Registreringsdatum: 2020-01-21
- Besiktigad till och med: 2027-03-31
- Servicehistorik: Ja, Senast service 2024-12-05 6894mil
- Avdragbar Moms: Nej

Finansieringsförslag vid avbetalning:
- Månadspris från: 2 401:- / månad
- Avbetalningsperiod: 36 månader
- Kontantinsats: 39 800:- (20%)
- Restvärde: 50%
- Ränta: 6,69%

Garantier:
Denna bil är kvalitetskontrollerad av utbildad testmekaniker för att maximera din trygghet.
12 månader Approved garanti.

Möller bil:
Varmt välkommen till oss på Möller bil. Hos oss hittar du noggrant testade, kvalitetssäkrade begagnade bilar – alltid med garanti som trygghet. Som en av Nordens största återförsäljare med 13 anläggningar i Sverige finns vi här för att hjälpa dig med allt som rör bilen: försäljning, service och reparationer samt rådgivning – alltid bara ett samtal bort.

Funderar du på att byta in din nuvarande bil?
Hör gärna av dig – vi återkommer snabbt med ett konkurrenskraftigt inbytespris!

Att låna kostar pengar!

Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Specifikationer

Märke
Audi
Modell
A3
Modellår
2020
Biltyp
Sedan
Drivmedel
Bensin
Effekt
150 Hk
Motorvolym
1,5 l
Miltal
77 000 mil
Växellåda
Manuell
Max trailervikt
1 500 kg
Drivhjul
Tvåhjulsdriven
Säten
5
Färg
Grå
Färgbeskrivning
Quantumgrå
Bilens plats
Sverige
Avgiftsklass
Personbil
Registreringsnummer
BUX73A
Chassinummer
WAUZZZ8V2LA049598
Registreringsdatum
2020-01-21
Försäljningsform
Begagnad bil till salu

Utrustning

  • S line black
  • S line selection
  • S line-exteriörpaket
  • S line-interiörpaket
  • Sport edition
  • Optikpaket titansvart audi exclusive
  • Connectivity-paket
  • Adaptiv farthållare
  • Bang & olufsen sound system
  • Led-strålkastare
  • Parkeringssensor bak
  • Ljuspaket
  • Sätesklädsel i läder/tyg
  • Sportläderratt i 3-ekerdesign med multifunktion plus avplanad nedtill
  • Styrning logistic 2
  • 18" aluminiumfälgar i 5-dubbelekrad stjärndesign (s-design)

När du köper en begagnad bil hos oss ingår alltid MRF-garanti. För ytterligare trygghet kan du även teckna Möller Bil Premiumgaranti MRF med upp till 36 månaders giltighet, för bilar som är upp till 10 år eller har gått maximalt 20 000 mil. Allt för att du ska känna dig trygg i ditt bilägande. Läs mer om våra garantipaket på: www.mollerbil.se/kundlofte-garanti

Vi vill att du ska vara nöjd både med din nya bil och med oss som bilförsäljare. Därför erbjuder vi alltid 14 dagars bytesrätt på våra begagnat bilar. Det innebär att om du inte är nöjd med bilen du valt, får du byta mot en annan inom 14 dagar, mot en kostnad om 5000:-. Eventuell mellanskillnad justeras. Är du nöjd med din nya begagnade bil och vill behålla den kostar det inget, avgiften tas bara ut vid eventuellt byte.

Plats

Ozongatan 1, 70374 Örebro
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Möller Bil Örebro Audi

Möller Bil i Örebro är en del av Möller Bil Sverige som i sin tur ägs av Möller Mobility Group. Ett familjeägt bolag som idag är en av Nordens största bilkoncerner. Möller Bil har ett brett utbud av nya & begagnade bilar. Vi erbjuder skräddarsydda lösningar för dig genom olika finansieringsalternativ samt serviceavtal och mycket annat för ett tryggt bilägande. Möller Bil har serviceverkstäder, skadeverkstäder, däckhotell, erbjuder vindrutebyten, tillbehör och alla typer av tjänster du behöver för din bil. Möller bil Örebro är kvalitets- och miljöcertifierade enligt ISO 9001 & 14001. För aktuella öppettider hänvisar vi till vår hemsida www.mollerbil.se. Självklart erbjuder vi alltid provkörning på våra bilar samt att alla bilar kvalitetskontrolleras genom ett test på 122 punkter. Med samtliga bilar medföljer en varudeklaration för din trygghet. Varmt välkommen in eller kontakta oss på telefon eller mail.
Till handlarens butikssida

Adress

,Ozongatan 1, 703 74 Örebro

Öppettider

Öppet till 18:00 idag
,
Visa öppettider
,
  • Måndag
    09:00 - 18:00
  • Tisdag
    09:00 - 18:00
  • Onsdag
    09:00 - 18:00
  • Torsdag
    09:00 - 18:00
  • Fredag
    09:00 - 18:00
  • Lördag
    09:00 - 18:00
  • Söndag
    Stängt

Länkar

  • ,Visa handlarens 52 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556298-7510·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

20760234

Uppdaterad

11 februari 2026, 07:46

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Audi
Audi A3-Serie
Audi A3-Serie A3