Gå till annonsen

Du är här

Bil och husvagn/Bilar/Skoda/Enyaq RS
Säljs av Möller Bil Uppsala Begagnat

Bildgalleri

(1/10)

Skoda Enyaq

RS 340hk, Drag, Pano, Skinn

Modellår

2024

Miltal

3 500 mil

Växellåda

Automatisk

Drivmedel

El

Pris

519 900 kr

(415 920 kr exkl. moms)

Återförsäljarens uppgifter

Möller Bil Uppsala Begagnat

Se org.nr på Allabolag.se,

2 år på Blocket

,Anna Fabris Gata 5, 754 54 Uppsala,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 149 annonser
Medlem av Motorbranschens Riksförbund logo

Medlem av Motorbranschens Riksförbund

Läs om fördelarna

Användbara länkar

Fem tips innan du kontaktar säljaren

Beskrivning

- Bilinformation:
- Årskatt: 360kr
- Blandad förbrukning enligt WLTP: 14,8 - 20,1 kWh/100km
- Räckvidd enligt WLTP: 574km
- Registreringsdatum: 2024-05-08
- Besiktigad till och med 2027-05-31
- Avdragbar moms: Ja
- Senaste service: ej uppnått

Finansieringsförslag vid avbetalning:
- Månadspris från: 6.235 kr/mån
- Avbetalningsperiod: 84månader
- Kontantinsats: 103.980 kr
- Ränta: 6,69%
- Årlig körsträcka: 1000mil/år

Finansieringsförslag Choice:
- Choice (Billån med garanterat restvärde)
- Månadspris från: 7.147 kr/mån
- Kontantinsats: 103.980 kr
- Avbetalningstid: 36månader
- Garanterat restvärde: 226.223 kr
- Ränta 6,69
- Årlig körsträcka: 1000mil/år

En av de stora fördelarna med Choice är att när avtalet för din bil löper ut garanterar vi andrahandsvärdet på din bil vilket ger dig en trygghet. Räntan för finansieringen är dessutom avdragsgill. När avtalstiden för bilen löper ut kan du välja tre olika vägar:
- Byt till en ny bil. Allt du behöver göra är att lämna tillbaka bilen till din Återförsäljare. Om bilens värde är högre än det garanterade andrahandsvärdet kan du använda dessa pengar till din nästa bil.
- Behåll bilen. Om du vill behålla bilen kan du köpa loss den för det garanterade andrahandsvärdet alternativt förlänga finansieringen.
- Lämna tillbaka bilen. Du kan välja att lämna tillbaka bilen till din återförsäljare när avtalet löper ut.

Serviceavtal:
Tillgängliga servicealternativ för denna bil:
- 1st service 24mån 149kr/mån vid finansiering
- 2st service 36mån 324kr/mån vid finansiering


Att teckna ett serviceavtal ger dig flera fördelar som
- Förutsägbara servicekostnader
- Originaldelar från tillverkaren
- Förlängd mobilitetsgaranti
- Högre andrahandsvärde

Garantier:
Denna bil är kvalitetskontrollerad av utbildad testmekaniker för att maximera din trygghet. Denna bil levereras med nybilsgaranti tom 2027-05-07 eller 10 000mil

Varmt välkommen till oss på Möller bil.
Hos oss hittar du noggrant testade, kvalitetssäkrade begagnade bilar
– alltid med garanti som trygghet. Som en av Nordens största återförsäljare med 13 anläggningar i Sverige finns vi här för att hjälpa dig med allt som rör bilen: försäljning, service och reparationer samt rådgivning
– alltid bara ett samtal bort. Funderar du på att byta in din nuvarande bil? Hör gärna av dig
– vi återkommer snabbt med ett konkurrenskraftigt inbytespris

Att låna kostar pengar!

Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Specifikationer

Märke
Skoda
Modell
Enyaq RS
Modellår
2024
Biltyp
SUV
Drivmedel
El
Effekt
340 Hk
Miltal
3 500 mil
Räckvidd (WLTP)

WLTP är ett värde från när bilen var ny. Den faktiska räckvidden måste uppskattas med hänsyn till bilens ålder, miltal, körmönster och väderförhållanden

529 km
Växellåda
Automatisk
Max trailervikt
1 200 kg
Drivhjul
Fyrhjulsdrift
Säten
5
Färg
Orange
Färgbeskrivning
Phoenix Orange Metallic
Bilens plats
Sverige
Avgiftsklass
Personbil
Registreringsnummer
TRA65Y
Chassinummer
TMBLJ9NY1RF022838
Registreringsdatum
2024-05-08
Försäljningsform
Begagnad bil till salu

Utrustning

  • 360-Kameror
  • ACC
  • Android Auto
  • Apple CarPlay
  • Backkamera
  • Bluetooth
  • Digital hastighetsmätare
  • Radio DAB+
  • Dödavinkel varnare
  • Dragkrok, fast
  • Elektrisk bagagelucka
  • Eluppvämd ratt
  • Helljusassistent
  • Isofix fästen bak
  • Keyless Go
  • Multifunktionsratt
  • Panoramaglastak
  • Parkeringssensorer
  • Strålkastare (led)
  • Takräcke
  • Trådlös mobilladdning
  • USB
  • Helklädda lädersäten

När du köper en begagnad bil hos oss ingår alltid MRF-garanti. För ytterligare trygghet kan du även teckna Möller Bil Premiumgaranti MRF med upp till 36 månaders giltighet, för bilar som är upp till 10 år eller har gått maximalt 20 000 mil. Allt för att du ska känna dig trygg i ditt bilägande. Läs mer om våra garantipaket på: www.mollerbil.se/kundlofte-garanti

Vi vill att du ska vara nöjd både med din nya bil och med oss som bilförsäljare. Därför erbjuder vi alltid 14 dagars bytesrätt på våra begagnat bilar. Det innebär att om du inte är nöjd med bilen du valt, får du byta mot en annan inom 14 dagar, mot en kostnad om 5000:-. Eventuell mellanskillnad justeras. Är du nöjd med din nya begagnade bil och vill behålla den kostar det inget, avgiften tas bara ut vid eventuellt byte.

Plats

Anna Fabris Gata 5, 75454 Uppsala
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Möller Bil Uppsala Begagnat

Möller Bil i Uppsala är en del av Möller Bil Sverige – ett bolag inom den familjeägda Möller Mobility Group, en av Nordens största bilkoncerner. Vi erbjuder ett brett utbud av både nya och begagnade bilar, tillsammans med skräddarsydda lösningar för finansiering, serviceavtal och andra tjänster som gör ditt bilägande tryggt och enkelt. Med omkring 1 000 begagnade bilar i lager kan vi nästan alltid hitta en bil som passar just dig. Välkommen in till din lokala Möller Bil‑återförsäljare, där våra experter hjälper dig att hitta rätt bil utifrån dina behov. Hittar du något som står på en annan ort? Inga problem – vi ordnar transporten till din anläggning. Hos oss får du allt du behöver för din bil: – Serviceverkstad – Skadeverkstad – Däckhotell – Vindrutebyten – Tillbehör – Och mycket mer Möller Bil Uppsala är kvalitets- och miljöcertifierade enligt ISO 9001 och ISO 14001. Alla våra bilar är kvalitetstestade och levereras med varudeklaration och tillhörande garanti. För aktuella öppettider hänvisar vi till www.mollerbil.se. Varmt välkommen in – eller kontakta oss via telefon eller e‑post!
Till handlarens butikssida

Adress

,Anna Fabris Gata 5, 754 54 Uppsala

Öppettider

Öppet till 18:00 idag
,
Visa öppettider
,
  • Måndag
    09:00 - 18:00
  • Tisdag
    09:00 - 18:00
  • Onsdag
    09:00 - 18:00
  • Torsdag
    09:00 - 18:00
  • Fredag
    09:00 - 18:00
  • Lördag
    11:00 - 15:00
  • Söndag
    Stängt

Länkar

  • ,Visa handlarens 149 annonser
Org.nr: 556298-7510·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

20501250

Uppdaterad

17 februari 2026, 14:03

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Skoda
Skoda Enyaq RS