Gå till annonsen

Du är här

Bil och husvagn/Bilar/Jaguar/I-PACE
Säljs av Joe's Garage AB

Bildgalleri

(1/13)

Jaguar I-Pace

EV400 22 kw trefasladdning, mkt välutrustad, 20"

Modellår

2021

Miltal

8 106 mil

Växellåda

Automatisk

Drivmedel

El

Totalt pris

412 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Joe's Garage AB

Se org.nr på Allabolag.se,

5+ år på Blocket

,Märkesvägen 3, 244 63 FURULUND,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 24 annonser

Användbara länkar

Fem tips innan du kontaktar säljaren

Beskrivning

Mycket fin och välutrustad I-Pace med 400 hk och den uppdaterade trefas "hemmaladdaren" på 11kw. Räckvidd enligt WLTP ca 470 km (i verkligheten lägre så klart...).
Elstyrda komfortsäten med minne och värme, trådlös Car Play och Android Auto, 360 graders parkeringshjälp med kamera, polerade 20 tumsfälgar (Jaguar9 med friktionsdäck och MYCKET mer!

Specifikationer

Märke
Jaguar
Modell
I-PACE
Modellår
2021
Biltyp
SUV
Drivmedel
El
Effekt
400 Hk
Miltal
8 106 mil
Räckvidd (WLTP)

WLTP är ett värde från när bilen var ny. Den faktiska räckvidden måste uppskattas med hänsyn till bilens ålder, miltal, körmönster och väderförhållanden

455 km
Växellåda
Automatisk
Max trailervikt
750 kg
Drivhjul
Fyrhjulsdrift
Säten
5
Färg
Svart
Färgbeskrivning
Ultimate Black
Bilens plats
Sverige
Avgiftsklass
Personbil
Registreringsnummer
KYH63S
Chassinummer
sadha2b13m1606155
Registreringsdatum
2023-11-13
Försäljningsform
Begagnad bil till salu

Utrustning

  • eluppvärmd ratt+framruta
  • elvärme i fram+baksäte
  • Keyless Entry
  • eldriven baklucka
  • Meridian ljudsystem
  • panoramatak i glas

Batterigaranti från tillverkaren till 2029-07-14 (eller 16000 mil). 12 månaders Joes Garage Garanti

Senast servad i november 2025 vid 69,762 km

Plats

Märkesvägen 3, 24463 Furulund
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.

Joe's Garage AB

Välkommen till Joe's Garage, en av Nordens största oberoende Jaguarspecialister! Vi har hjälpt Jaguarägare i hela Norden med service och reservdelar sedan 1990. Swdan några år arbetar vi också mycket med Jaguars systermärken Landrover och Rangerover. Besök oss gärna på Märkesvägen 3 i Furulund. Hör gärna av er först, eftersom vårt lager skiftar väldigt fort. Ibland kan också bilar vara iväg på t.ex. rekond, så ring eller maila först om ni vill se på en särskild bil!Vi har alltid ett urval noggrant utvalda Jaguarer till salu.Våra bilar levereras alltid med full historik och med en omfattande genomgång av oss.Våra bilar levereras oftast med vår unika Joe's Garage Garanti (6 eller 12 månader), se www.joesgarage.se för mer detaljer! Alla programmeringar avseende nyckelkodning, automatiskt halvljus etc. görs naturligtvis innan leverans. Våra bilar är alltid avsedda för europamarknaden från början. Detta innebär att t.ex. telefon och navigering naturligtvis fungerar som det skall.Om du inte hittar just den bil du söker bland våra lagerbilar kan vi troligen lokalisera den genom vårt stora kontaktnät i Sverige och på kontinenten.
Till handlarens butikssida

Adress

,Märkesvägen 3, 244 63 FURULUND

Öppettider

Stängt · Öppnar kl. 09:00 på måndag
,
Visa öppettider
,
  • Måndag
    09:00 - 17:00
  • Tisdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lördag
    Stängt
  • Söndag
    Stängt

Länkar

  • ,Visa handlarens 24 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556753-8136·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

20417618

Uppdaterad

26 januari 2026, 16:25

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Jaguar
Jaguar I-PACE